Politechnika Śląska wprowadza nowe studia w języku angielskim. Studenci drugiego stopnia będą realizować projekt "Cognitive technologies"

OPRAC.:
Paweł Poniatowski
Paweł Poniatowski
Politechnika Śląska
Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej rozpoczyna nauczanie w języku angielskim. Zabrzański wydział otwiera nowy kierunek studiów „Cognitive technologies”. Realizacja programu pozwoli studentom z całego świata studiować w Zabrzu.

W dzisiejszych czasach możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji trudno przecenić. Idee science fiction z przeszłości są podstawą dzisiejszego postępu naukowego i technologicznego. Przekształcenie dotychczasowego wyobrażenia wiedzy związane z przejściem od badań nad sztuczną inteligencją do głębszego zrozumienia zagadnień związanych z m.in. komputerowymi wizjami, optymalizacją, planowaniem i harmonogramowaniem, czy robotyką, doprowadziło do tego, że wiodące firmy wykorzystują technologie badawcze do ulepszania istniejących produktów i usług oraz do otwierania nowych rynków.

Z kolei rozwój przestrzeni informacyjno-komunikacyjnej w kontekście nowych aspektów wiedzy i jej rozumienia otwiera nowe horyzonty rozwojowe dla dzisiejszych specjalistów w dziedzinie innowacji. Tym samym otwarcie nowego kierunku „Cognitive technologies” w Zabrzu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej pozwala kandydatom z całego świata cieszyć się studiami drugiego stopnia w języku angielskim w tym zakresie. Więcej informacji dotyczących kierunku “Cognitive technologies” można znaleźć pod linkiem www.polsl.pl/roz2/elementor-99098/.

Zespół autorów, którzy opracowali i zrealizowali projekt „Cognitive technologies – studia II stopnia w języku angielskim”, kierowany przez prof. Aleksandrę Kuzior, wierzy, że cały przygotowany materiał do szkolenia w tym zakresie pomoże przyszłym magistrom inżynierom technologii kognitywnych kształtować i doskonalić swój warsztat pracy zgodnie z nowymi wyzwaniami rozwoju cywilizacyjnego.

Projekt „Cognitive technologies – studia II stopnia w języku angielskim” realizowany jest w ramach programu KATAMARAN Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt.„Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” realizowany w ramach Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jak dogadać się z dorastającym nastolatkiem?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie