Podwójnie zestresowani

tocha
W akcji skrzydłowy zabrzańskiego MORiS Janusz Bykowski. Fot. Adam Nocoń
Piłkarze ręczni MOSiR-u Zabrze wygrali kolejny mecz w rozgrywkach I ligi i niezagrożenie prowadzą w tabeli. Tym razem podopieczni Marka Kąpy pokonali Grunwald Poznań 22:17 (10:10).

Piłkarze ręczni MOSiR-u Zabrze wygrali kolejny mecz w rozgrywkach I ligi i niezagrożenie prowadzą w tabeli. Tym razem podopieczni Marka Kąpy pokonali Grunwald Poznań 22:17 (10:10). Oby tylko postawą zespołu nie byli zaskoczeni zabrzańscy działacze, którzy powoli powinni już chyba budować podstawy egzystencji drużyny w ekstraklasie.

Mecz w Zabrzu był zacięty, o czym świadczy remis do przerwy. Gospodarze przegrywali nawet 2:4 i dopiero na początku drugiej połowy wypracowali sobie bezpieczną przewagę.

- Rywale postawili nam spore wymagania, nie było tak łatwo jak do tego ostatnio przywykliśmy - mówi Kąpa. - Walka była z jednej i z drugiej strony. My otrzymaliśmy aż 20 minut kar. To kosztowało nas sporo zdrowia.

Na drugim biegunie toczy się walka MTS Chrzanów o pozostanie w I lidze. Zespół Jana Sowy nie wykorzystał jednak nadarzającej się okazji i tylko zremisował we własnej hali z Eltastem Radom 26:26 (13:14). Nie pomogła skuteczna gra w ataku Adama Kruczka (12 bramek) i w bramce Pawła Jasica. W 46 min gospodarze prowadzili 21:16 i wydawało się, że jest po meczu. Potem jednak seria błędów sprawiła, że goście nadrobili dystans. Jednak jeszcze na minutę przed końcem przy stanie 26:25 dla MTS Adam Wodarski miał doskonałą sytuację na przypięczetowanie zwycięstwa, ale jego rzut obronił bramkarz gości. Kilka sekund przed końcem ambitni radomianie doprowadzili do remisu.

- Zabrakło nam wyrachowania i zimnej krwi - żali się szkoleniowiec MTS. - Wciąż brakuje nam zdecydowanego lidera, który poderwałby zespół. jesteśmy w sytuacji podwójnie stresującej: nie możemy się przełamać i wciąż grozi nam spadek.

Być może przełom nastąpi w najbliższą sobotę i w meczu z drużyną gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego chrzanowianie zdobędą pierwsze punkty na wyjeździe.

MOSiR Zabrze - Grunwald Poznań 22:17 (10:10): Kowal, Winkler - Kędra 5, Szolc 6, Mogielnicki 5, Wojtynek 4, Pyzik, Masłoń, Bykowski 2, Scharfenberg, Piątek.

MTS Chrzanów - Eltast Radom 26:26 (13:14): Góralczyk, Jasic, Piotr Rokita - Jacek 4, Kozłowski 4, Wodarski 2, Kruczek 12, Waligóra 1, Ciołkosz, Paweł Rokita 1, Skoczylas, Majcherczyk 1, Zduń 1.

Pozostałe wyniki: Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 26:23 (13:12), AZS AWF Warszawa - Este Viret Huta Zawiercie 31:20 (15:10), Warmia Olsztyn - Kasztelan Sierpc 19:17 (11:13), Łącznościowiec Szczecin - SMS Gdańsk 18:17 (11:9), Włókniarz Konstantynów - Wolsztyniak 22:16 (10:7).

1) MOSiR 15 28 388-239

2) AZS W-wa 15 25 429-359

3) Warmia 15 18 351-352

4) Grunwald 15 16 385-373

5) Eltast 15 16 417-444

6) AZS Biała P. 15 15 381-351

7) Wolsztyniak 15 15 339-368

8) Gwardia 15 14 389-388