PGNiG Superliga NMC Powen Zabrze - Warmia AGS Olsztyn 24:23

handballzabrze.pl
W meczu 4. kolejki PGNiG Superligi NMC Powen Zabrze uległo w Olsztynie tamtejszej Warmii AGS. Przez cały pojedynek zespoły utrzymywały dość bliski kontakt bramkowy. Na przerwę to zabrzanie schodzili, prowadząc jedną bramką. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy wygrali 24:23.

Pierwsze trafienie spotkania zaliczył z rzutu karnego Bartosz Wuszter. Chwilę później tym samym odpowiedział mu Kamil Mokrzki. Po 10 minutach gry i udanej próbie Łukasza Kandory na tablicy widniał remis po 3. Dopiero po przekroczeniu połowy pierwszej odsłony pojedynku w Olsztynie dystans między zespołami był większy niż jedna bramka.

Celne rzuty wykonali Łukaszowie Kulak i Kandora, dzięki czemu goście prowadzili 6:4. Za sprawą dwóch bramek Piotra Swata olsztynianie wyrównali stan pierwszej połowy. Za moment akcje celnymi rzutami zwieńczyli Mokrzki i Witalij Nat, a NMC Powen Zabrze powróciło na dwubramkowe prowadzenie. W następnych minutach obie drużyny grały bramka za bramkę. W 27. minucie olsztyńskiego bramkarza pokonali kolejno Adrian Niedośpiał i najskuteczniejszy z zabrzan, Mokrzki. W efekcie czego przyjezdni zwiększyli przewagę do trzech oczek.

Dobra passa nie trwała długo. Na 120 sekund przed przerwą rzut karny wykorzystał Michał Bartczak, sztuka ta nie udała się za to Natowi i Warmia AGS traciła do rywali dwie bramki. W ostatniej punktowej akcji pierwszych trzydziestu minut gry ponownie na listę strzelców wpisał się Swat, sprawiając że podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego na przerwę schodzili ze stratą zaledwie jednej bramki (12:13).

Drugą połowę olsztynianie rozpoczęli wyśmienicie. Do wyrównania po 13 doprowadził Paweł Ćwikliński. Czternaste trafienie dołożył Marcin Malewski, kolejne Swat. Pochód gospodarzy przetrwał na moment Kulak. Szczypiorniści pod wodzą trenera Tłuczyńskiego nie stracili jednak rytmu. Dwie bramki świetnie dysponowanego w niedzielę Swata i karny Bartczaka dały im czterobramkową przewagę. Zabrzanie w 44. minucie zdwoili wysiłki.

Cztery trafienia pod rząd w wykonaniu Remigiusza Lasonia, Niedośpiała i dwie Mokrzkiego doprowadziły do remisu po 20. Na 6 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziów celne rzuty oddali Jacek Zyśk i Ćwikliński, a ich zespół powrócił na prowadzenie (22:20). Do bramek na zamianę trafiali potem Łukasz Stodtko i Sebastian Rumniak, a taki układ był korzystny dla lokalnej ekipy. W 58. minucie przy stanie 24:22 między olsztyńskie słupki trafił jeszcze Morzki i na tym skończyło się zdobywanie bramek. Warmia AGS Olsztyn wygrała z NMC Powen Zabrze 24:23.

Warmia AGS Olsztyn - NMC Powen Zabrze 24:23 (12:13)

Składy:
Warmia AGS Olsztyn: Kotliński, Sokołowski - Ćwikliński 2, Jankowski 2, Zyśk 1, Wuszter 2/1, Garbacewicz 1, Bartczak 4/4, Rumniak 3, Żółtak, Swat 6, Krawczyk 2, Malewski 1.

NMC Powen Zabrze: Kicki, Winkler - Mogielnicki, Niedośpiał 2, Lasoń 1, Szolc, Stodtko 3, Marhun, Mokrzki 8/5, Kulak 4, Kryszeń, Kowalski, Kandora 3, Nat 2.

Kary:
Warmia AGS Olsztyn
: 10 minut (Ćwikliński, Wuszter, Żółtak, Krawczyk, Malewski)

NMC Powen Zabrze: 16 minut (Niedośpiał, Stodtko, Mokrzki x 2, Kryszeń x2, Kowalski, Kandora)