Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Chrobry Głogów - NMC Powen Zabrze 29:29

Anna Joniec
W meczu 18. Kolejki PGNiG Superligi NMC Powen Zabrze zmierzyło się w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Bezpośredni rywale w tabeli podzielili się punktami, remisując po 29. O wyrównaniu stanu meczu zadecydował w ostatniej minucie rzut Pawła Piętaka.

Wynik spotkania otworzył w pierwszej minucie celnym rzutem Witalij Nat. Niezwłocznie odpowiedział my tym samym Adam Świątek. W 3. minucie bramkarza gości pokonał Tomasz Mochocki, minutę później tej samej sztuki dokonał Marek Świtała, dzięki czemu gospodarze prowadzili 3:2. Bramki dwóch obcokrajowców w zespole NMC Powen Zabrze, czyli Nata i Aleksandra Bushkova sprawiły, że to znów zabrzanie prowadzili nieznacznie (4:3). Kilka chwil później między głogowskie słupki trafili kolejno Łukasz Stodtko i Adrian Niedośpiał powiększając przewagę przyjaznych do dwóch bramek ( 6:4). Do wyrównania po 6 doprowadził Paweł Piętak. Podwójne trafienie Dimy Marhuna oraz dwa punkty dołożone przez Stodtko przywróciły zabrzanom prowadzenie, tym razem dość znaczne 11:7. Przez następne osiem minut gra toczyła się bramka za bramkę. Przełom nastąpił w 22. minucie, kiedy to dwukrotnie lepszy od zabrzańskiego golkipera okazał się Michał Bednarek. Z kolei udana próba Krystiana Kuty, stopiła dystans między zespołami do jednego tylko oczka. Tę subtelną przewagę podopieczni Bogdana Zajączkowskiego utrzymali do przerwy. Po trzydziestu minutach gry na tablicy widniał rezultat 17:18 na korzyść gości.

Początek drugiej odsłony meczu był wyrównany i upłynął pod znakiem niewykorzystanych przez Mochockiego rzutów karnych. Mimo wszystko głogowianom udało się wyjść na prowadzenie, uczynił to w 39. minucie pechowy jeśli chodzi o karne Mochocki (21:20). Dwie bramki autorstwa Świtały powiększyły przewagę ekipy Zbigniewa Markuszewskiego do dwóch punktów (24:22). Stan ponownie wyrównali Arkadiusz Kowalski i Kamil Mokrzki (po 24). Celne rzuty Świtały i Świątka pozwoliły, aby to znów gospodarze mieli dwubramkową przewagę. W 53. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mokrzki. Młody rozgrywający szybko się zrehabilitował zdobywając dwie bramki po akcji, a świetną serię kończąc udanym już rzutem karnym, który wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie 28:27. Końcówka przyniosła wiele emocji. Najpierw do siatki NMC Powen trafił Piętak, potem po drugiej stronie boiska to samo uczynił Niedośpiał. Ostatnie słowo należało jednak do Piętaka, który wyrównał stan po 29 i uratował jeden punkt dla swojego zespołu.

Chrobry Głogów - NMC Powen Zabrze 29:29 (17:18)

Składy:

Chrobry Głogów: Stachera, Zapora - Piętak 4, Różański, Bednarek 8, Świtała 4, Mochocki 5, Kuta 3, Łucak, Frąszczak, Płaczek 1, Olęcki, Wysokiński 1, Czekałowski, Świątek 3.

NMC Powen Zabrze: Ner, Banisz, Kicki – Niedośpiał 6, Lasoń 2 , Stodtko 5, Marhun 3, Mokrzki 4, Bushkov 3, Kowalski 1, Kandora, Hojnik, Nat 4, Garbacz 1.