Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gra Monopoly Zabrze oficjalnie zaprezentowana. Na planszy m.in Wieża Ciśnień oraz Dom Muzyki i Tańca

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Gra Monopoly Zabrze po premierze.
Gra Monopoly Zabrze po premierze. Paweł Kurczonek / Polska Press
Katowice, Łódź, Opole – między innymi te polskie miasta mogą pochwalić się swoimi edycjami popularnej gry planszowej Monopoly. Do ponad 200 miast na całym świecie dołączyło Zabrze. 6 grudnia zaprezentowana została plansza, pola oraz partnerzy gry Monopoly Zabrze. - Miasto ma swoją grę, myślę, że to bardzo piękne. Biegnąc codziennie do pracy lub szkoły czasami nie zauważamy potencjału, który tkwi w naszym mieście. Myślę, że ta gra pokaże, ile fantastycznych miejsc jest w Zabrzu – podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta.

Spis treści

Monopoly Zabrze – nowa edycja gry planszowej została pokazana 6 grudnia

6 grudnia odkryto wszystkie pola na planszy Monopoly Zabrze. Miasto stało się tym samym jednym z 12 miast w Polsce, które mogą pochwalić się własną edycją słynnej gry. Gracze, zamiast klasycznych pól, kupują lokalne atrakcje i znane miejsca w mieście. Na planszy znalazły się między innymi Dom Muzyki i Tańca, Strefa Carnall i Arena Zabrze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami najdroższym polem jest Wieża Ciśnień.

Pomysłodawcą przeniesienia Zabrza na planszę gry jest Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves. Jak wyjaśnia, spersonalizowane zostały również karty dostępne w grze.

- Mamy 16 kart „szansy” i 16 kart „kasy społecznej”. Są na nich różne ciekawostki miejskie, mamy tam treści związane np. z Górnikiem Zabrze, z kulturą. Oprócz samych tekstów na kartach znalazły się również interesujące statystyki dotyczące poszczególnych miejsc – opowiada Jan Jaźwiński.

Pomysłodawca dodaje, że jego zdaniem zabrzańska edycja gry jest jedną z najładniejszych, jakie przygotowała firma.

- Wygląda to fantastycznie, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, czekamy na reakcję mieszkańców – dodaje Jan Jaźwiński.

Strona merytoryczna gry Monopoly Zabrze została opracowana we współpracy z Urzędem Miejskim. Celem było znalezienie i wybranie najbardziej interesujących miejsc w mieście.

- Ponad 200 miast na świecie gra w swoje Monopoly. Jestem dumna z tego, że Zabrze również ma swoją grę, myślę, że to bardzo piękne. Biegnąc codziennie do pracy lub szkoły czasami nie zauważamy potencjału, który tkwi w naszym mieście. Myślę, że ta gra pokaże nie tylko nasze umiejętności ekonomiczne, ale również pokaże ile fantastycznych miejsc jest w Zabrzu – podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta.

Jak dodaje prezydent Zabrza, bardzo ważne jest, by miasto na co dzień zajmowało się budową dróg i chodników, by budowało mieszkania i domy, ale nie wolno zapomnieć o jednym istotnym aspekcie.

- Niezwykle ważne jest, byśmy potrafili być razem, byśmy umieli dostrzegać to, co poprzednie pokolenia pozostawiły po sobie. Wszystkim mieszkańcom Zabrza i wszystkim osobom, które wezmą do ręki Monopoly, życzę doskonałej zabawy – dodaje prezydent miasta.

Gra miejska z okazji premiery Monopoly Zabrze

Z okazji premiery gry władze Zabrza przygotowały dodatkową atrakcję – grę miejską, w ramach której ulice miasta zamienią się w olbrzymią planszę.

- Warto w niej wziąć udział nie tylko ze względu na atrakcyjność samego współzawodnictwa, ale też na nagrody dla zwycięzców, którymi nie może być oczywiście nic innego, jak tylko zabrzańskie Monopoly! – zachęca zabrzański Urząd Miejski.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 grudnia. By wziąć w nim udział wystarczy do 8 grudnia (do godz. 12.00) przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: [email protected]. Przewidziany został limit uczestników, w grze może wziąć udział maksymalnie 70 drużyn. O udziale w grze miejskiej decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

Zabrzańska edycja Monopoly powstawała kilka miesięcy

Plany dotyczące zabrzańskiej edycji Monopoly poznaliśmy w maju w Wieży Ciśnień. Właśnie ten obiekt będzie najdroższy na planszy.

- Cieszę się, że najcenniejszym polem w grze będzie Wieża Ciśnień. Zabrzanie w plebiscycie wybrali właśnie wieżę jako ikonę architektoniczną naszego miasta. Bazując na wieloletnim doświadczeniu pozyskaliśmy środki unijne i skutecznie przeprowadziliśmy remont tego pięknego zabytkowego obiektu. W ten sposób nie tylko zachowaliśmy dziedzictwo naszych przodków, ale także zrewitalizowaliśmy miejsce, które służy mieszkańcom w celach rekreacyjnych – mówiła w maju Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Monopoly polega na handlu nieruchomościami, gracze mogą obracać wielkimi pieniędzmi i szybko się wzbogać lub zbankrutować. Celem gry jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy.

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gra Monopoly Zabrze oficjalnie zaprezentowana. Na planszy m.in Wieża Ciśnień oraz Dom Muzyki i Tańca - Zabrze Nasze Miasto

Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto