Górnika Zabrze na zgrupowaniu w Austrii! W meczu z Paderborn piłkarze dostali szkołę. Sprawdź wynik

Tomasz Kuczyński
Zgrupowanie Górnika Zabrze odbywa się w austriackich Alpach. W takiej scenerii aż chce się trenować! Twitter.com/Górnik Zabrze
W niedzielę 9 lipca 2023 roku w drugim sparingu podczas zgrupowania w Austrii Górnik Zabrze przegrał aż 0:4 z drużyną niemieckiej 2. Bundesligi SC Paderborn. W bramce Górnika zagrał 16-letni Mateusz Jeleń.

Drużyna trenera Jana Urbana od piątku przebywa w austriackim Kitzbühel w malowniczej scenerii Alp. Górnik ostro zabrał się do pracy i w sobotę rozegrał pierwszy sparing, remisując z niemieckim drugoligowcem SpVgg Greuther Fürth 4:4 (2:2). Gole dla zabrzan zdobyli Piotr Krawczyk (dwa), Erik Janża i debiutujący w zabrzańskim zespole Lawrence Ennali. Następnego dnia rozegrano drugi sparing - z SC Paderborn, przed którym odbył się... trening.

Zabrzanie przegrywali do przerwy 0:1. Niemiecka drużyna przeprowadziła składną akcję, a David Kinsombi z bliska strzelił do bramki. Na początku drugiej połowy Mateusz Jeleń drugi raz wyciągał piłkę z siatki, gdy z kilku metrów pokonał go Adriano Grimaldi. Po niespełna godzinie było już 0:3. Sirlord Conteh urwał się obrońcom i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Górnik nie potrafił znaleźć sposobu na rywala, który grał szybko, kombinacyjnie, wyprowadzał groźnie kontry. W końcówce strata piłki przez Damiana Rasaka przed polem karnym skończyła się utratą czwartej bramki.

Obóz, który potrwa do 16 lipca zakończy towarzyski turniej "Pre-season Cup", w którym Górnik zmierzy się z FC Köln i Hannoverem 96.

Górnik Zabrze - SC Paderborn 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 David Kinsombi (33), 0:2 Adriano Grimaldi (48), 0:3 Sirlord Conteh (58), 0:4 Florent Muslija (86)

Górnik: Mateusz Jeleń - Aleksander Paluszek (60. Lawrence Ennali), Kryspin Szcześniak (46. Richard Jensen), Norbert Wojtuszek (60. Sebastian Musiolik), Kamil Lukoszek (60. Boris Sekulić), Mateusz Chmarek (60. Rafał Janicki), Michal Sipľak (46. Maksymilian Gandziarowski), Krzysztof Kolanko (46. Jakub Pochcioł), Dominik Szala (60. Paweł Olkowski), Nikodem Zielonka (60. Damian Rasak), Robert Dadok (60. Daisuke Yokota).

Mecze kontrolne Górnika na zgrupowaniu w Austrii:

• 8.07 (sobota), godz. 16, Górnik Zabrze - SpVgg Greuther Fürth (Arena Kufstein) - 4:4
  • 9.07 (niedziela), godz. 15, Górnik Zabrze - SC Paderborn 07 (Sportplatz Bruckhausl)
  • 15.07 (sobota), godz. 15.30, Górnik Zabrze - Schalke 04 Gelsenkirchen (Waldstadion Mittersill)
  • 16.07 (niedziela), godz. 14, Górnik Zabrze - Hannover 96 (mecz 45-minutowy, St. Johann in Tirol)
  • 16.07 (niedziela), godz. 16, Górnik Zabrze - 1. FC Köln (mecz 45-minutowy, St. Johann in Tirol)