Kolejna porażka Górnika Zabrze! Warta Poznań triumfuje 2:0 - zobacz zdjęcia z meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zabrzanie przegrali wyjazdowy pojedynek z poznaniakami

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zabrzanie przegrali wyjazdowy pojedynek z poznaniakami Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Waldemar Wylęgalski
W rozegranym 29 lipca meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0. Podopieczni trenera Jana Urbana doznali drugiej porażki w tym sezonie i nadal pozostają w lidze bez punktów. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Warta - Górnik.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 2:0. Zabrzanie wciąż bez punktów w lidze

W Grodzisku Wielkopolskim zmierzyły się drużyny, które na inaugurację PKO Ekstraklasy nie tylko nie zdobyły punktów, ale nawet gola. W sobotnie popołudnie przełamała się Warta, która wygrała z Górnikiem. Zabrzanie wciąż pozostają w tym sezonie w lidze bez punktów.

Trener Jan Urban spodziewał się w tym spotkaniu dużo walki i faktycznie tak było. Szkoleniowiec wystawił do gry greckiego stopera Kóstasa Triantafyllópoulosa. Nowy nabytek zabrzan zaliczył debiut w zespole, ale już po 6 minutach zszedł z boiska, bo doznał kontuzji.

Górnika wspierała w Wielkopolsce spora grupa śląskich kibiców. Fani Trójkolorowych głośno dopingowali swój zespół, lecz zabrzanie znów ich zawiedli przegrywając po raz drugi w tych rozgrywkach.

Warta zaczęła spotkanie z większym animuszem, ale strzał z dystansu Macieja Żurawskiego obronił Daniel Bielica. Goście odpowiedzieli rajdem Pawła Olkowskiego, który strzałem obok słupka zakończył Boris Sekulić.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WARTA - GÓRNIK

Poznaniacy objęli prowadzenie w 35 minucie po rzucie karnym. Po błędzie Kryspina Szcześniaka Stefan Savić wpadł z piłką w pole karne i tam został sfaulowany przez Richarda Jensena. Jedenastkę pewnie wykorzystał młodzieżowiec Warty Kajetan Szmyt.

Po zmianie stron Górnik starał się atakować i odrobić stratę, ale niewiele z tego wynikało. Na bramkę gospodarzy próbował strzelać Lawrence Ennali, ale uderzył nad poprzeczką. Dopiero w przedostatniej minucie zabrzanie oddali pierwszy celny strzał nie tylko w tym spotkaniu, ale w całym sezonie.

Warta mądrze się broniła, a w końcówce przypieczętowała swoja wygraną. Po centrze z rogu do siatki trafił kapitan gospodarzy Mateusz Kupczak. W ostatnich minutach meczu w barwach zabrzan zadebiutował Sebastian Musiolik.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki 1:0 Kajetan Szmyt (35-karny), 2:0 Mateusz Kupczak (87)