Zespół SV MOSiR Zabrze minimalnie przegrał z liderem

(aa)
Męski zespół SV MOSiR Zabrze wprawdzie przegrał w Rybniku ze zdecydowanym liderem III ligi, zespołem bez porażki w tym sezonie, TS Volley 2:3 (25:22, 18:25, 25:23, 17:25, 8:15), ale nasi siatkarze pozostawili po sobie ...

Męski zespół SV MOSiR Zabrze wprawdzie przegrał w Rybniku ze zdecydowanym liderem III ligi, zespołem bez porażki w tym sezonie, TS Volley 2:3 (25:22, 18:25, 25:23, 17:25, 8:15), ale nasi siatkarze pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Spora kibiców z Zabrza gorąco dopingowała swoich pupili, przyczyniając się ich zwycięstwa w I secie. W drugim niepotrzebnie się denerwowali, popełniali błędy i tę partię przegrali. W III secie po niezwykle emocjonującej końcówce goście wygrali. W czwartym gospodarze mocno się zmobilizowali, wykorzystywali błędy zabrzan w przyjęciu i pewnie zwyciężyli. W tie breaku do stanu 8:6 gra była wyrównana. Po zmianie stron, miejscowi uzyskali przewagę i mimo ambitnej gry naszych siatkarzy, zwyciężyli w nim i całym meczu.

Skład SV MOSiR Zabrze: Łukasz Bartoszewski, Łukasz Bizuk, Tomasz Butyński, Damian Biderman, Przemysław Feist, Marek Galwas, Janusz Hajduk, Artur Kuciński, Grzegorz Miszewski, Bartłomiej Plaskowski, Wojciech Pudo, Sebastian Słodowski, Michał Szumowski, Rafał Szafraniec, trener: Marek Nowakowski.

Jutro (22.XII) o godz. 18.00 w hali przy ul. Matejki 6 w Zabrzu SV MOSIR zajmujący IV miejsce w tabeli zmierzy się z V MKS MOS Interpromex Będzin. Warto wspomnieć o tym, że nasi siatkarze mają olbrzymią szansę na awans do finałowej czwórki, walczącej o wejście do II ligi.