ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Górnik Zabrze - TSV Hannover-Burgdorf: Zabrzanie postraszyli rywala z Bundesligi!

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze, ku radości swoich kibiców, pokonali w Dąbrowie Górniczej TSV Hannover-Burgdorf

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze, ku radości swoich kibiców, pokonali w Dąbrowie Górniczej TSV Hannover-Burgdorf Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE tomasz kawka dziennik zachodni polska press
W meczu 6. kolejki Ligi Europejskiej rozegranym 5 grudnia piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali z TSV Hannover-Burgdorf 29:32. Zabrzanie byli bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki, bo długo prowadzili z zespołem z Bundesligi, ale ostatecznie ulegli faworytowi. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - TSV Hannover-Burgdorf.

Zobacz te zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze w ostatnim meczu grupy B Ligi Europejskiej dzielnie walczyli z TSV Hannover-Burgdorf. Obie drużyny już przed ostatnią kolejką zapewniły sobie awans do dalszych gier i w Dąbrowie Górniczej rywalizacja toczyła się o punkty, które zabierało się ze sobą rundy głównej LE.

Wtorkowy mecz 6. kolejki LE rozpoczął się zgodnie z planem od prowadzenia Hannoveru. Niemiecka drużyna po 10 minutach prowadziła 6:3. Zabrzanie dopingowani w Hali Centrum przez swoich kibiców nie zamierzali się jednak poddawać i powoli zaczęli odrabiać straty.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - TSV HANNOVER-BURGDORF

Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał remis 7:7, a w 17 minucie brązowi medaliści Superligi po raz pierwszy wyszli na prowadzenie po rzucie Tarasa Minotsky'ego. Ukrainiec rozgrywał świetne zawody będąc najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. W ataku dzielnie wspierali go Czech Lukas Morkovsky i Damian Przytuła. Górnik powiększał przewagę i na przerwę zszedł z zapasem pięciu trafień.

Na początku II połowy przewaga zabrzan wzrosła do sześciu bramek. Rywal z Bundesligi wziął się jednak do roboty i zaczął odrabiać straty. W 50 minucie Niemcy przegrywali już tylko 26:27 wykorzystując fakt, że podopieczni trenera Tomasza Strząbały kilka razu dostawali 2-minutowe kary.

W 57 minucie goście wyrównali po rzucie z karnego, ale przede wszystkim q końcówce świetnie grali w obronie. Piotr Wyszomirski zdołał obronić w całym spotkaniu dziewięć rzutów, lecz po próbie Mariana Michalczika skapitulował i Hannover objął prowadzenie 30:29, które w końcówce jeszcze powiększył wygrywając ostatecznie 32;29.

Górnik Zabrze - TSV Hannover-Burgdorf 29:32 (19:14)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Minotskyi 8, Morkovsky 5, Przytuła 5, Artemenko 4, Mauer 2, Ilchenko 2, Krawczyk 1, Kaczor 1, Szyszko, Tokuda, Bachko, Bogacz, Dudkowski, Wąsowski.

Hannover Gade, Quenstedt - Gerbl 6, Michalczik 4, Fischer 4, Uscins 3, Kulesh 3, Edvardsson 3, Stmljan 2, Brozovc 2, Buchner 2. Steinhauser 1, Hanne 1, Feise 1, Ayar.