Zabrzanie najlepsi

Maciej Wroński
Zabrzanie mają na swym koncie wiele prestiżowych nagród. Fot. JERZY PRZYBYSZ
Bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze Górnika Zabrze w rozegranym w Mikołowie halowym turnieju o puchar prezesa miejscowego AKS-u. Podopieczni trenera Sławomira Kapcińskiego pokonali w meczach grupowych zespół ...

Bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze Górnika Zabrze w rozegranym w Mikołowie halowym turnieju o puchar prezesa miejscowego AKS-u. Podopieczni trenera Sławomira Kapcińskiego pokonali w meczach grupowych zespół gospodarzy 4: 3 oraz Stadion Chorzów 6: 2. W półfinale Zabrzanie nie dali szans ekipie Józefki Chorzów wygrywając 3: 0. W finale po zaciętym spotkaniu Górnik pokonał GKS Katowice 3: 2. W meczu o trzecie miejsce Stadion Chorzów zwyciężył inną chorzowską drużynę Józefkę 5: 1.

Zabrzanie zgarnęli także dwa indywidualne wyróżnienia - najlepszym zawodnikiem został Piotr Swół a najskuteczniejszym strzelcem - Dawid Krieger. - Jestem zadowolony z postawy moich zawodników w tych zawodach i mam nadzieję, że dobra gra w hali będzie miała także korzystny wpływ na występy na dużym boisku - powiedział po turnieju trener zwycięzców Sławomir Kapciński.