Zabrzanie byli bezkonkurencyjni

Andrzej Azyan
Chłopcy Tomasza Przybyły ( w marynarce) wygrali turniej w Gdańsku. Fot. Jacek Ciołek
Bardzo dobrze spisali się koszykarze MKS "Market Plus" Zabrze (rocznik 1991) na III ogólnopolskim turnieju chłopców w Katowicach. Podopieczni trenera Janusza Moralewicza zajęli pierwsze miejsce.

Bardzo dobrze spisali się koszykarze MKS "Market Plus" Zabrze (rocznik 1991) na III ogólnopolskim turnieju chłopców w Katowicach. Podopieczni trenera Janusza Moralewicza zajęli pierwsze miejsce. W eliminacjach pokonali kolejno: Piotrkowię II 54: 15, MKKS Rybnik 37: 23, MOSM Bytom 52: 48, UKS 27 Katowice 47: 34, Hajduki Chorzów 51: 46. W półfinale zabrzanie pokonali Unię Tarnów 45: 39, a w finale rozprawili się z Hajdukami Chorzów 64: 48.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Michała Moralewicza, który zdobył łącznie 139 punktów. W najlepszej piątce oprócz niego znalazł się jeszcze Bartosz Sazanów. Sukces odnieśli także chłopcy z MKS (rocznik 1990) na ogólnopolskim turnieju "Meduza Cup 2004". W silnie obsadzonych zawodach podopieczni trenera Tomasza Przybyły uplasowali się na pierwszym miejscu. W rozgrywkach grupowych pokonali aktualnego mistrza Polski w tej kategorii wiekowej Śląsk Wrocław 97: 77, a ponadto wygrali z: UKS Wejherowo 80: 63 i Książak Łowicz 82: 61. W półfinale pokonali MOSM Bytom 73: 50, a w finale Meduzę Gdańsk 56: 53. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców został Michał Dzierko, a oprócz niego do czołowej piątki wybrany został jeszcze Michael Bizuk.

- Cieszyliśmy się szczególnie z pokonania mistrza Polski Śląska Wrocław. Nasi zawodnicy zaprezentowali w tym meczu bardzo dobrą formę - powiedział Przybyła. Drużyna MKS Zabrze wystąpiła w Gdańsku w następującym składzie: Dzierko, Bizuk, Andrzej Inecki, Adam Bączyński, Dawid Kończak, Łukasz Kopera, Krzysztof Tracz, Kajetan Grochowski, Sebastian Frueauf, Mateusz Jegierczyk.