Udane starty młodych koszykarzy MKS Zabrze

(aa)
Międzyszkolny Klub Sportowy Market Plus Zabrze od lat słynie z dobrej pracy z młodymi adeptami koszykówki. Warto wspomnieć, że z niego wywodzi się jeden z najsłynniejszych polskich zawodników, a później trenerów ...

Międzyszkolny Klub Sportowy Market Plus Zabrze od lat słynie z dobrej pracy z młodymi adeptami koszykówki. Warto wspomnieć, że z niego wywodzi się jeden z najsłynniejszych polskich zawodników, a później trenerów reprezentacji Dariusz Szczubiał. Także i teraz chłopcy z MKS często zajmują czołowe miejsca na ogólnopolskich turniejach. W Katowicach zabrzanie uczestniczyli w rozgrywkach drużyn z rocznika 1992,93. W swojej grupie pokonali oni7 UKS SP 27 II 73:30, UKS Regis Wieliczka 70:18, UKS Meblobuk Skórzewo 65:46, MTS Basket Kwidzyń 55:25, GTK Gliwice 62:30. W półfinale zabrzanie pokonali MKK MDK Kielce 66:28, a w finale wygrali ponownie z GTK Gliwice 38:30 po dogrywce (30:30).

Zespół MKS Market Plus Zabrze występował w składzie: Kamil Groborz, Dominik Deja, Dawid Sakowicz, Mateusz Ibrom, Mateusz Ogrodnik, Dawid Kańtoch, Łukasz Dąbrowski, Marcin Rosa, Jakub Potoka, Łukasz Słota, Daniel Lichosik, Robert Liszak, Sebastian Pośpiech.

W Gdańsku odbył się II europejski turniej o Puchar Bałtyku, w którym uczestniczyły drużyny z rocznika 1992. Drużyna MKS w grupowych meczach uzyskała następujące wyniki z: Czarnymi Słupsk 34:42, Korsarzem Gdańsk I 64:32, MKS MOS Pruszków 58:43, Ósemką Olszhtyn 67:21, Basket Kwidzyń 56:32. Zabrzanie w swojej grupie zajęli trzecie miejsce i to im dało prawo gry o piątą lokatę w całym turnieju. W tym meczu pokonali oni Trefl Gdańsk 56:43 i zdobyli V miejsce.
W turnieju chłopców w Katowicach (rocznik 1993) MKS Zabrze uplasował się na szóstym miejscu, a w turnieju w Dąbrowie Górniczej (rocznik 1994) na trzecim.