Udana inauguracja sezonu w Zabrzu. Mecz Górnik Zabrze- Gwardia Opole. Śląskie derby dla gospodarzy ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zabrzańscy kibice mieli powody do radości, bo Górnik wysoko pokonał Gwardię Opole

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zabrzańscy kibice mieli powody do radości, bo Górnik wysoko pokonał Gwardię Opole Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
SPORT. W rozegranym 4 września meczu kończącym 2. kolejkę Orlen Superligi Górnik Zabrze pokonał Gwardię Opole 29:19. Gospodarze zdecydowanie wygrali śląskie derby piłkarzy ręcznych udanie inaugurując ligowy sezon w Zabrzu. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik - Gwardia.

Jak bawili się kibice na meczu? -Zobacz ZDJĘCIA!

Udana inauguracja sezonu w Zabrzu. Śląskie derby dla gospodarzy

Piłkarze ręczni Górnika udanie zainaugurowali nowy sezon Orlen Superligi w Zabrzu. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały w pierwszym domowym meczu w tych zmaganiach pokonali Gwardię Opole. Obydwa zespoły przystąpiły do rozgrywek pod wodzą nowych szkoleniowców.

Lepiej spotkanie zaczęli goście, którzy wykorzystując dwuminutową karę Adama Wąsowskiego objęli prowadzenie 3:1. W 8 minucie po rzucie Mateusza Jankowskiego opolanie prowadzili już 5:2, ale wówczas zabrzanie wzięli się do roboty. Dobrze na prawym skrzydle grał Jakub Szyszko, który w I połowie był najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika w tym pojedynku. Na boisku pojawił się Taras Minotskyi i Ukrainie wyraźnie przyspieszył tempo akcji gospodarzy, którzy w 14 minucie wyrównali na 5:5.

Zabrzanie na tym nie poprzestali i po zdobyciu czterech bramek z rzędu odskoczyli po 20 minutach gry na 9:6. Spory w tym udział miał Piotr Wyszomirski. Bramkarz Górnika bronił z 45 procentową skutecznością, a po fantastycznej obronie nogą rzutu Daniela Jendrycy z pustej bramki zebrał gorącą owację od kilkuset kibiców obserwujących ten mecz z trybun.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK - GWARDIA

Gospodarze do przerwy mieli dwie bramki zapasu, a po zmianie stron szybko powiększyli ją do czterech trafień, gdy 2 minuty kary dostał Wiktor Kawka. Po rzucie Minotskyi'ego w 38 minucie było już 17:12. Czas wzięty przez opiekuna Gwardii Bartosza Jureckiego tylko na chwilę powstrzymał ofensywę zabrzan.

Ukraiński rozgrywający po zmianie stron był początkowo najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika. To dzięki niemu na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu bramek (22:15). W końcówce rozrzucał się jeszcze Damian Przytuła i to on zaliczył w II połowie najwięcej trafień. Ostatecznie zabrzanie wygrali śląskie derby różnica dziesięciu bramek.

Górnik Zabrze - Gwardia Opole 29:19 (13:11)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Minotskyi 7, Przytuła 7, Szyszko 6, Tokuda 4, Artemenko 3, Dudkowski 1, Krawczyk 1, Molski, Ilchenko, Kaczor, Morkovsky, Wąsowski, Bachko, Bogacz.

Gwardia J. Ałaj, Malcher – Hryniewicz 4, Kawka 4, Jankowski 3, Chychykalo 3, Monczka 2, Jędraszczyk 2, Sosna 1, Jendryca, Wandzel, Stempin.

Udana inauguracja sezonu w Zabrzu. Mecz Górnik Zabrze- Gward...