Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tęcza od dzieci

Marzena Puchała
Laureaci nagrody „Kropla Tęczy” tradycyjnie wypili podczas gali sok marchewkowy. Dzięki temu mają mieć wzrok wyostrzony na potrzeby dzieci. Ale samo to, że znaleźli się w gronie laureatów wyróżnienia przyznawanego przez najmłodszych świadczy, że Katarzyna Dziąbor, Barbara Leciejewska, Paweł Stępski, ks. Damian Dawid i Volkher Judt (w jego imieniu nagrodę odebrał Adam Żurawski) widzą ich potrzeby i nie przechodzą obok potrzebujących dzieciaków obojętnie.
Laureaci nagrody „Kropla Tęczy” tradycyjnie wypili podczas gali sok marchewkowy. Dzięki temu mają mieć wzrok wyostrzony na potrzeby dzieci. Ale samo to, że znaleźli się w gronie laureatów wyróżnienia przyznawanego przez najmłodszych świadczy, że Katarzyna Dziąbor, Barbara Leciejewska, Paweł Stępski, ks. Damian Dawid i Volkher Judt (w jego imieniu nagrodę odebrał Adam Żurawski) widzą ich potrzeby i nie przechodzą obok potrzebujących dzieciaków obojętnie.
Katarzyna Dziąbor, Barbara Leciejewska, Paweł Stempski, Volker Judt i ks. Damian Dawid - to laureaci nagrody Kropla Tęczy za 2005 rok. Wszyscy na co dzień pamiętają o potrzebujących dzieciach i pomagają im w miarę ...

Katarzyna Dziąbor, Barbara Leciejewska, Paweł Stempski, Volker Judt i ks. Damian Dawid - to laureaci nagrody Kropla Tęczy za 2005 rok. Wszyscy na co dzień pamiętają o potrzebujących dzieciach i pomagają im w miarę swoich możliwości. Pomagają w odrabianiu lekcji, bawią się, organizują wycieczki i zabawy karnawałowe, zbierają fundusze na codzienne potrzeby i większe remonty. Bez nich świat dzieci z najuboższych rodzin nie miałby tylu barw. Szarość i smutek, które często są na porządku dziennym dzięki tym osobom mogą zamienić na kolorowy świat i beztroską zabawę. A dzieci oddają z wdzięczności wszystko co mają - uśmiech, miłość i... Kroplą Tęczy.

- To dzieci przyznają nagrodę. Dorośli oczywiście koordynują całe przedsięwzięcie, ale to najmłodsi decydują o tym, kto otrzyma to zaszczytne wyróżnienie - mówi Grażyna Witkowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

A zgłosić kandydata wcale nie jest łatwo. Dzieci, które chcą nominować kogoś do Kropli Tęczy muszą przygotować prezentację na temat kandydata. Jury - w skład którego wchodzą przede wszystkim dzieci a przewodniczy mu Zbigniew Gurnacz, dyrektor MOPR-u - ogląda więc rysunki, prezentacje teatralne, słucha piosenek hip-hopowych.

Potem jest głosowanie podczas którego wybieranych jest kilkunastu nominowanych, spośród których wybieranych jest pięć osób - one podczas uroczystej gali otrzymują Krople Tęczy.

- Pani Kasia jest świetna. Pomaga nam we wszystkim, bawi się z nami. Jest kochana - mówi Sandra ze świetlicy socjoterapeutycznej "Razem".

- Przychodzę tam od trzech lat raz w tygodniu. Bawię się z dziećmi, rozmawiam z nimi, odrabiamy razem lekcje. Pomagam jak mogę, ale nigdy bym się nie spodziewała, że oprócz uśmiechu dzieciaków czeka mnie za to jeszcze jakaś nagroda - mówi Katarzyna Dziąbor, która na co dzień studiuje ekonomię. Dziesiąte, jubileuszowe Krople Tęczy już rozdane. Za rok otrzymają je kolejni przyjaciele dzieci.

Tegoroczni podczas gali wypili sok z marchewki, aby nadal mieli wzrok wyostrzony na potrzeby dzieci. Zapewniają jednak, że i bez tego będą pamiętać o swoich podopiecznych.

Laureaci Kropli Tęczy za rok 2005

Katarzyna Dziąbor – wolontariuszka świetlicy socjoterapeutycznej „Razem”. Pomaga dzieciom w odrabianiu zadań domowych a w wolnych chwilach chętnie się z nimi bawi. Swoją miłą i życzliwą postawą wprowadza wiele radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych.
Barbara Leciejewska – wolontariuszka w świetlicy środowiskowej MOPR w Zabrzu Rokitnicy. Organizowała dzieciakom ciekawe zajęcia pomagała w odrabianiu lekcji. Zachęcała najmłodszych do aktywnego spędzania czasu organizując wycieczki do lasu.
Paweł Stempski – wolontariusz w świetlicy „Maciejka”. Zorganizował i zabiega o utrzymanie świetlicy środowiskowej w Zabrzu Maciejowie. Zorganizował dla swoich podopiecznych spotkanie wigilijne, wieczór kolęd i zabawę karnawałową.
Volker Judt – sponsor Centrum Wsparcia Kryzysowego dzieci i Młodzieży oraz Domu Dziecka. Jest dyrektorem Domu Dziecka w Vechta w Niemczech, a od trzech lat zbiera pieniądze i wspiera zabrzańskie placówki. Dzięki jego staraniom udało się m.in. wyremontować salę gimnastyczną w domu dziecka i kupić samochód dla CWKDiM.
ks. Damian Dawid – od trzech lat działa przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Zorganizował wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych. Prowadzi też świetlicę środowiskową, a w wakacje zorganizował kolonie dla najbiedniejszych.
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto