Tancerze z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu pojadą na Mistrzostwa Świata

MAO
ARC
Tancerze Studia Tańca Ulicznego, które działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 4 - Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu pojadą na Mistrzostwa Świata i Europy! Nominacje otrzymali podczas Mistrzostw Polski IDO Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie w Olkuszu.

W kategorii solo electric boogie brązowy medal zdobył w juniorach Aaron Ździebło, po raz pierwszy startujący w Mistrzostwach Polski. Trochę mniej szczęścia miał Marcin Piotrowski, ubiegłoroczny brązowy medalista – w tym roku uplasował się na piątym miejscu w kategorii powyżej 16 lat, co „rzutem na taśmę” dało mu kwalifikację.

- Pierwszy złoty medal dla Studia zdobył natomiast duet electric boogie powyżej 15 lat w składzie Marcin Piotrowski i Wojtek Masierak - mówi Agata Zeliszek, instruktorka tańca. - Udany start mieli nasi break dancerzy. Mariusz Pietryszka po ciężkim boju obronił ubiegłoroczny brązowy medal w kategorii powyżej 15 lat. Druga nominację w tym stylu zdobyła jako jedyna dziewczyna Monika Jonczyk, debiutując na Mistrzostwach w juniorach. Zajęła wysokie 5 miejsce - informuje Zeliszk.

Mistrzostwa Polski IDO w street dance odbyły się 27-28 maja 2011 roku, a uczestniczyło w nich ponad 500 tancerzy.

Mistrzostwa Świata w tym roku odbędą się w pierwszej połowie października 2011 w Grazu w Austrii. Jest to największa impreza taneczna na Świecie – trwa 5 dni, a gromadzi ponad 2000 tancerzy z całego świata.

Tancerze z Zabrza rozpoczęli już przygotowania do nich pod okiem swojej trenerki Agaty Zeliszek.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe