Zobaczcie, jak tej jesieni dopingują swój zespół kibice Górniak ... Archiwum MM
Zobaczcie, jak tej jesieni dopingują swój zespół kibice Górnika Zabrze. Oto zdjęcia i wideo z rundy jesiennej sezonu 2011/2012.

Dowiedz się więcej o naszym plebiscycie

Zobacz jak kibice dopingują swoim drużynom:Cracovia | Górnik Zabrze | Korona Kielce | Lech Poznań | Lechia Gdańsk | Legia Warszawa | Łódzki KS | Polonia Warszawa | Ruch Chorzów | Śląsk Wrocław | Widzew Łódź | Wisła Kraków

Przez całą rundę jesienną sezonu 2011/2012 będziemy rejestrować, jak swój zespół podczas meczów rozgrywanych na stadionie im. Ernesta Pohla przy ul. Roosevelta dopingują fani Górnika. Będziemy zamieszczać materiały wideo oraz zdjęcia pokazujące oprawy prezentowane na trybunach oraz stadionowe przyśpiewki.

Liczymy na Waszą pomoc w zbieraniu materiałów – jeśli masz zdjęcia lub filmiki wideo z meczów Górnika podeślij je do redakcji ([email protected], w przypadku filmów mogą być linki do YouTube) – razem stwórzmy serwis dokumentujący doping na meczach Górnika i pokażmy, że to właśnie kibice z Roosevelta tworzą najlepszą atmosferę na meczach.

Po zakończeniu rundy jesiennej przeprowadzimy głosowanie, w którym wybierzecie najlepiej kibicujących fanów ekstraklasy - to może być Górnik Zabrze!

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (10.03.2012 r.) - doping:

Mecz w Zabrzu był okazją dla kibiców Górnika, by uczcić pamięć dwóch reprezentantów Polski.

Przez całą pierwszą połowę na płocie wisiał transparent ''Henryk Bałuszyński 1972-2012'', a podczas minuty ciszy wzniesiono flagę z jego wizerunkiem. Warto dodać, że dwukrotnie przerywany był tradycyjny doping, by brawami pożegnać zmarłych piłkarzy. W 39. minucie Bałuszyńskiego, a w 54. Włodzimierza Smolarka. Te minuty symbolizowały wiek zmarłych.

--> Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa (19.02.2012 r.) - doping:

Kibice Górnika, którzy w sile trzech tysięcy zdecydowali się wybrać na pierwszy mecz rundy wiosennej na modernizowany stadion nie mają czego żałowac. Zespół z Zabrza zaprezentował się bardzo dobrze i pokonał faworyzowaną Legię Warszawa 2:0.

Piłkarze przez cały mecz mogli liczyć na wsparcie trybun, a gole dla gospodarzy powodowały, że doping kibiców stawał się coraz głośniejszy. Na obiekcie jak zwykle pojawiły się klubowe flagi.

Film z dopingiem kibiców z Zabrza możemy zobaczyć dzięki serwisowi Torcida TV.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (04.12.2011 r.) - doping:

Po czterech spotkaniach na stadion w Zabrzu wrócił nareszcie zorganizowany doping kibiców. Wsparcie ponad trzech tysięcy fanów nie pomogło wprawdzie w pokonaniu lidera T-Mobile Ekstraklasy Śląska Wrocław, ale piłkarze za swoją postawę od publiczności otrzymali zasłużone brawa.

Na trybunach wreszcie pojawiły się klubowe flagi, a większość kibiców była ubrana w górnicze barwy.

Kibice Górnika na trybunach

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (26.11.2011 r.) - doping:

Tym razem na stadion przy ul. Roosevelta przyszło 2298 widzów. Tak jak w trzech poprzednich meczach kibice kontynuowali protest i nie prowadzili zorganizowanego dopingu.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (28.10.2011 r.) - doping:

Na modernizowanym stadionie w Zabrzu zasiadło 2568 widzów. Kibice Trójkolorowych byli konsekwentni i w spotkaniu z Jagiellonią Białystok również nie prowadzili dopingu. Trybun nie poderwała nawet wygrana Górnika 2:0.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów (21.10.2011 r.) - doping:

Wyjątkowo smutne - nie tylko z powodu wyniku - były trybuny podczas meczu Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów. Od meczu z Cracovią kibice Górnika nie prowadzą dopingu na własnym stadionie. Z trybun więc tylko czasami można było usłyszeć oklaski po udanej akcji gospodarzy oraz pojedyncze okrzyki.

Wielkie Derby Śląska obejrzało - z powodu modernizacji stadionu przy ulicy Roosevelta - tylko trzy tysiące widzów.

Wielkie Derby Śląska na trybunach

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków (24.09.2011 r.) - doping:

Niestety kibice Górnika Zabrze od tego meczu rozpoczęli protesti nie prowadzą dopingu na własnym stadionie. Fani tłumaczą, że chcą w ten sposób uniknąć zakazów stadionowych oraz grzywien, które w tym sezonie część z nich już otrzymała.

Górnik Zabrze - Lech Poznań (26.08.2011 r.) - doping:

Doping kibiców Górnika Zabrze podczas wygranego meczu z Kolejorzem na filmie nagranym przez Torcida TV.

Zobaczcie galerię kibiców Górnika Zabrze!