Sukcesy zabrzańskich pływaków

(wag)
Duży sukces odniosła sztafeta Towarzystwa Pływackiego Weteran, która na VI Otwartych Mistrzostwach w pływaniu w kategorii masters w Opolu wywalczyła złoty medal na dystansie cztery razy 50 metrów stylem dowolnym.

Duży sukces odniosła sztafeta Towarzystwa Pływackiego Weteran, która na VI Otwartych Mistrzostwach w pływaniu w kategorii masters w Opolu wywalczyła złoty medal na dystansie cztery razy 50 metrów stylem dowolnym. W składzie zabrzańskiej sztafety w kat. A znaleźli się: Sławomir Prędki, Tadeusz Stuchlik, Dariusz Bielak oraz Dariusz Waliczek. W kat. G ekipa w składzie: Włodzimierz Bosowski, Wiesław Kornicki, Ryszard Tylek oraz Bogusław Ziółek zdobyła srebrny medal. W sumie czternastoosobowa reprezentacja Weterana zdobyła 36 medali i to wiele tych z najcenniejszego kruszcu.

Weterani na opolskich zawodach indywidualnie pływali równie udanie w swoich kategoriach wiekowych. Na jedenaście nowych rekordów Polski nasi zawodnicy byli autorami czterech. Stały się one udziałem Joanny Saternus na dyst. 400 m st. dowolnym oraz dystansie o połowę krótszym. Tadeusz Stuchlik najlepiej spisał się na 100 m st. grzbietowym, a Sławomir Prędki nie dał szans rywalom na 50 m st. motylkowym. Niemal hurtowo złote krążki przypadły w udziale w kat. A paniom - Joannie Saternus na 50, 200, 400 m st. dow. Z kolei Aurelia Wrona wywalczyła pierwszą lokatę na 50 100 m st.
grzbietowym, a Janina Bosowska była "złota" na 50 m st. klasycznym oraz 50 i 100 m st. grzbietowym. Wśród panów najwięcej pierwszych lokat wywalczył Tadeusz Stuchlik przypływając najszybciej do mety w wyścigu na dyst. 50 i 100 m st. motylkowym i 100 m st. grzbietowym.

W Opolu uczestniczyło 125 zawodniczek i zawodników z dziewiętnastu klubów polskich oraz reprezentanci Czech i Słowacji.