Stanisław Oślizło na trybunach meczu Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk. Zobacz ZDJĘCIA kibiców

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zabrzanie wspierani przez swoich kibiców pokonali gdańszczan. Drużynę Górnika z trybun wspierał m.in. Stanisław Oślizło

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zabrzanie wspierani przez swoich kibiców pokonali gdańszczan. Drużynę Górnika z trybun wspierał m.in. Stanisław Oślizło Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym w niedzielę 8 października meczu 8. kolejki Orlen Superligi piłkarze ręczni Górnika Zabrze pokonali Energę Wybrzeże Gdańsk 31:26. Zabrzanie pewnie wygrali z przedostatnim w tabeli zespołem i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Energa Wybrzeże Gdańsk.

Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk: Oślizło wspierał zabrzan

Górnik Zabrze pewnie pokonał Energę Wybrzeże Gdańsk w meczu 8. kolejki Orlen Superligi. Było to piąte zwycięstwa podopiecznych trenera Tomasza Strząbały w tych rozgrywkach, a wliczając wygrane po karnych, siódme w obecnym sezonie. Gdańszczanie doznali szóstej ligowej porażki.

W przeszłości Górnik z Wybrzeżem walczył o najwyższe laury w polskiej piłce ręcznej. Teraz zabrzanie znów chcą uplasować się na podium i w niedzielę umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Broniący się przed spadkiem gdańszczanie nie zmusili gospodarzy do zbyt wielkiego wysiłku. Goście wyraźnie ustępowali szykującej się do rywalizacji w Lidze Europy drużynie Górnika.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK

Wyrównana walka w Hali Pogoni trwała tylko w I połowie. Co prawda po trzech bramkach z rzędu Dmytro Artemenki Górnik odskoczył na 11:8, ale później kolejne trafienia Patryka Niedzielenko sprawiły, że Wybrzeże prowadziło 12:11. Była to jednak ostatnia przewaga gdańszczan w tym spotkaniu, a gole Jakuba Szyszki dały gospodarzom do przerwy trzy bramki zapasu. Zabrzan dopingowali kibice, w tym legendarny kapitan piłkarskiej drużyny Górnika Stanisław Oślizło, który zasiadł na trybunach.

Po zmianie stron gospodarze dominowali już niepodzielnie na boisku utrzymując bezpieczny dystans. W 46 minucie po rzucie Pawła Krawczyka przewaga zabrzan wzrosła do siedmiu branek (26:19) i wiadomo było, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte. Ostatecznie Górnik wygrał spotkanie z Wybrzeżem różnicą pięciu trafień. Najskuteczniejszym graczem miejscowych był Ukrainiec Taras Minotsyi, który 5-krotnie trafił do siatki rywali, a stojący w bramce Piotr Wyszomirski bronił z 40 procentową skutecznością.

Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk 31:26 (17:14)

Górnik Ligarzewski, Wyszomirski - Minotskyi 6, Szyszko 5, Artemenko 4, Krawczyk 4, Ilchenko 3, Mauer 3, Przytuła 2, Tokuda 1, Morkovsky 1, Kaczor 1, Bogacz 1, Bachko, Dudkowski, Wąsowski.

Najwięcej bramek dla Wybrzeża: Papina 5, Powarzyński 4.