Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skrzydlaty śpiewak zaginął w Zabrzu. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu barwnego przyjaciela. Gdzie pofrunął Spidi?

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Zabrzański bastard jest bardzo oswojony z ludźmi. Właściciele skrzydlatej zguby są przekonani, że będzie próbował wefrunąć w uchylone lub otwarte okno.
Zabrzański bastard jest bardzo oswojony z ludźmi. Właściciele skrzydlatej zguby są przekonani, że będzie próbował wefrunąć w uchylone lub otwarte okno. mat. Facebook
Zabrzanie, mobilizujcie się! Potrzebna pomoc w poszukiwaniach małego, kolorowego śpiewaka. Z jednego z domostw wyfrunął i udał się w nieznanym kierunku mieszaniec kanarka i szczygła - bastard Spidi. Prawdopodobnie stracił orientację. Będzie próbował wlatywać do okien. Jest oswojony z ludźmi i bardzo kontaktowy. To pieszczoch i łasuch. Domownicy bardzo za nim tęsknią. Rozglądajcie się po gałązkach, lustrujcie parapety. Niech szczęśliwym lotem wróci do znanego sobie gniazdka.

Dokąd pofrunął zabrzański kanarek o wdzięcznym imieniu Spidi? Rodzina barwnego śpiewaka bardzo tęskni za swoim domownikiem i prosi o pomoc w odnalezieniu małego ptaszka.

Bastard po szczygle poplątał loty

W Zabrzu 18 marca uciekł kanarek. To bastard po szczygle. Domownicy bardzo tęsknią za swoim rozśpiewanym przyjacielem i proszą wszystkich o pomoc w jego odnalezieniu.

- Jeśli ktoś go widział, albo może wiecie, że wleciał do czyjegoś domu, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny. Okropnie tęsknimy - piszą na facebookowej stronie Śląsk Zaginione Zwierzęta, zrozpaczeni właściciele.

Rysopis skrzydlatego śpiewaka

Jak poznacie zaginionego ptaszka? Jest bardzo charakterystyczny. Ma pomarańczową czapeczkę, biały ogonek i brzuszek, płowo-beżowo- pomarańczową pierś, beżowy płaszczyk z żółtymi i czarnymi znaczeniami na skrzydełkach.

- Dodatkowo znakiem szczególnym jest czarne znaczenie w postaci kreski na górnej części dziobka - opisuje kanarka jego właścicielka. - Ma na imię Spidi, od Speedy Gonzalesa - dodaje.

Będzie próbował wlatywać w otwarte okna

Zabrzański bastard jest bardzo oswojony z ludźmi. Właściciele skrzydlatej zguby są przekonani, że będzie próbował wlecieć w uchylone lub otwarte okno. Poza tym jest rozmownym pieszczochem.

- Do nas trafił przypadkiem, pewnego dnia przed laty przyfrunął oknem i został. Jesteśmy przekonani, że tym razem, kiedy się zgubił, spróbuje tej samej sztuczki. Jest bardzo ufny do ludzi - mówią właściciele.

Kanarek jest łasuchem, najbardziej lubi mieszankę ziaren. Poza tym przesiadywał z właścicielami w różnych częściach mieszkania.

- Najbardziej lubił mieszankę ziaren traw, chwastów i owoców. Miał swoje gniazdko w klatce, ale nie był w niej zamykany. Swobodnie fruwał po całym mieszkaniu. Dosiadał się do kogo chciał, nawet jadał z nami posiłki przy stole. Jest kochanym pieszczochem i łasuchem. Okropnie tęsknimy. Mamy nadzieję, że uda mu się wrócić do domu - opowiadają o swoim skrzydlatym domowniku właściciele kanarka.

Ktokolwiek widział kanarka lub do kogo przyfrunął zagubiony lotnik, dostając się przez okno do mieszkania, proszony jest o kontakt z właścicielami ptaszka pod numerem telefonu 501 577 440.

Kim są bastardy?

Bastardy to mieszanki, hybrydy ptaków ozdobnych z naturalnymi krajowymi gatunkami. Są coraz popularniejsze w Polsce. Najczęściej spotykaną krzyżówką jest hybryda kanarka z ptakami innego gatunku, np. szczygła, kulczyka, gila, dzwońca, zięby, dziwonii, trznadla, czeczotki, czyżyka lub śnieguły. Dzięki takiemu kojarzeniu można uzyskać niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju ptaki, które pięknie śpiewają i oryginalnie wyglądają. Każdy ptaszek jest niepowtarzalny, o innym ułożeniu ubarwienia piór, w zależności od odziedziczonych po rodzicach genach. Hodowcy dążą do uzyskania bastardów, które będą zachwycały barwami dziedziczonymi po obojgu rodzicach, w ciekawych ułożeniach oraz będą miały zdolności śpiewu po szczygle. Do mieszania gatunkowego zazwyczaj kojarzy się samiczkę kanarka, która ulega pięknym trelom samca innego gatunku. Nie każdy wie, że jeżeli chcemy uzyskać ciekawą mieszankę ptaka egzotycznego z rodzimym gatunkiem, musimy uzyskać na to pozwolenie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto