Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porównaliśmy ceny żywności w zabrzańskich sklepach. Zobacz, gdzie się opłaca kupować!

Bartosz Pudełko
Centrum handlowe Platan to jeden z naszych ulubionych marketów
Centrum handlowe Platan to jeden z naszych ulubionych marketów Bartosz Pudełko
Porównaliśmy ceny w różnych sklepach w Zabrzu. Sprawdźcie, gdzie jest najtaniej i najwygodniej. Przykład idzie z góry - skoro czołowi politycy w kraju wizytują sklepy spożywcze uzmysławiając nam, z jakimi wydatkami borykamy się każdego dnia, nie mogliśmy pozostać w tyle.

Specjalnie dla Was zrobiliśmy zakupy w kilku sklepach, biorąc pod uwagę ceny, obsługę oraz wszelkie udogodnienia lub niewygody. Porównaliśmy Biedronkę, Carrefour oraz małe, osiedlowe delikatesy.

Postanowiliśmy kupić najpotrzebniejsze artykuły. Produkty, które każdy ma w swojej kuchni, jak masło, mleko, mąka czy cukier.

Zobacz, jak idzie rozbudowa M1 w Zabrzu [WIDEO]

Na początek osiedlowe sklepiki. Są zawsze blisko i pod ręką. Chwalą je zapewne ci, którzy stronią od tłumów oraz cenią sobie profesjonalną i miłą obsługę. Ekspedientka zawsze doradzi, która szynka nadaje się do kanapek, a której lepiej nie próbować.

Dwie nowe galerie handlowe budują się w centrum miasta. Mają pasować do zabrzańskiej architektury

Tu niestety zalety się kończą. Cenowo bowiem takie sklepy znacząco przegrywają z sieciowymi dyskontami. Podstawowe produkty kosztują od kilkunastu do aż kilkudziesięciu procent więcej niż w dużych marketach. I tak za nasze zakupy w delikatesach przyszło nam zapłacić niemal 20 złotych więcej.

Mostostal buduje Galerię Zabrze na deptaku przy ul. Wolności

Wiadomo więc, że ceny są atrakcyjniejsze w supermarketach. Który jednak, z dwóch porównywanych przez nas, wypada lepiej w tej rywalizacji?

Różnice są niewielkie, rzędu kilku złotych podczas płacenia za koszyk pełen produktów. Minimalnie lepsza okazała się Biedronka, w której musieliśmy mieć ze sobą 58,13 złotych, podczas gdy zakupy w Carrefourze kosztowały nas 66,14 złotych.

Ceny poszczególnych artykułów w tych dwóch sklepach różnią się o kilkanaście groszy. W Biedronce dostaniemy tańsze wędliny i sery, u konkurencji zaś możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny mleka, masła czy owoców.

Byliśmy na otwarciu OBI w Zabrzu [WIDEO]

Porównywalna jest również obsługa. Pracownicy starają się być pomocni, jednak z racji wielkości hali oraz ilości klientów nie zawsze potrafią sprawnie i dokładnie udzielić nam odpowiedzi na nasze pytania.

O naszych prawach mówi rzecznik praw konsumenta

Ważną sprawą są także terminale płatnicze. Tu ewidentnie wygrywa Carrefour. Możemy w nim płacić kartą od dowolnej sumy, nie obowiązują żadne limity. Biedronka wypada pod tym względem bardzo słabo. Sklep w ogóle nie posiada terminali płatniczych, co przy jego rozmiarach i ogólnych standardach jest co najmniej dziwne.

Nie przepłacaj! Sprawdź, ile kosztują poszczególne produkty w zabrzańskich sklepach

Amatorzy zarówno osiedlowych sklepików jak i supermarketów zapewne nie zmienią zdania o swoich ulubionych miejscach. Warto jednak czasem przeanalizować wszystkie plusy i minusy, aby nie nadwyrężyć ani nerwów ani domowego budżetu.

Gdzie najczęściej robicie zakupy? Zauważyliście zmiany w cenach? Komentujcie!

ZAMÓW NEWSLETTER "ZABRZE I ŚLĄSK"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto