Porażka Sparty

(aa)
Zespoły klasy okręgowej rozegrały awansem I kolejkę spotkań z wiosennej rundy. Występująca w grupie IV MOSiR Sparta Zabrze do doznała porażki w Tarnowskich Górach, przegrywając z tamtejszym Gwarkiem 1:2 (0:1).

Zespoły klasy okręgowej rozegrały awansem I kolejkę spotkań z wiosennej rundy. Występująca w grupie IV MOSiR Sparta Zabrze do doznała porażki w Tarnowskich Górach, przegrywając z tamtejszym Gwarkiem 1:2 (0:1). Zaczęło się dla gości idealnie. Już w 1. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Dariusza Cudoka piłkę przejął siedemnastoletni Michał Ryducha i celnym strzałem głową umieścił w siatce. Wydawało się, że zabrzanie poradzą sobie z zespołem zajmującym miejsce w dolnym rejonie tabeli. Przed przerwą piłkarze Sparty stworzyli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać.

W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę, ale to wcale nie oznaczało, że byli lepszą drużyną. Zdobyli dwie bramki po ewidentnych błędach zawodników Sparty, przy czym decydującą o wygranej na osiem minut przed końcem meczu.

- Taki mecz pozostawia olbrzymi niedosyt. Mogliśmy przynajmniej zremisować. Ciągle nasi zawodnicy nie potrafią wykorzystać przynajmniej dogodnych sytuacji do zdobycia bramek - powiedział Jarosław Bryś, trener Sparty.

Skład Sparty: Masarczyk - Michalski (75. Pieczyski), Sobotka, Domagała, Myśliński - Socha, Ryducha (78. Kasperczak), Zuber, Bednarz - Piotrowicz, Cudok. Jutro (18. XI) piłkarze Sparty zmierzą się w Mikulczycach z Dramą Zbrosławice.