Porażka MKKS Zabrze w Siechnicach

(aa)
Piotr Krupa (pierwszy z prawej) i Maciej Balcerzak w meczu z drużyną z Siechnic sprawiali dobre wrażenie.
Nie udała się koszykarzom MKKS Zabrze wyprawa do Siechnic. W meczu XX kolejki w drugiej lidze w grupie B nasz zespół przegrał z tamtejszą drużyną VB Leasing 78:84 (18:17, 24:26, 18:17, 18:24).

W zabrzańskim zespole zabrakło kontuzjowanych zawodników: Dawida Weissa i Adama Wilkina. Ponadto nie w pełni sił byli: Piotr Krupa, Maciej Balcerzak, Joachim Pawlik. Zabrzanie w 8. minucie prowadzili 16:10. Potem do głosu doszli gospodarze i I kwartę zakończyli zwycięstwem 18:17. W drugiej trwała zażarta walka punkt za punkt. Po przerwie nadal gra była wyrównana, jednak w końcówce gospodarze uzyskali przewagę i ostatecznie wygrali. MKKS wystąpił w składzie: Gembus 21, Mol 19 (2x3 punkty), Pawlik 12 (4x3), Balcerzak 12 (2x3), Wojnowski 5, Krupa 6, Zielony 3 (1x3), Bury 0.

MKKS zajmuje drugie miejsce w tabeli z 34 pkt. Prowadzą Sudety Jelenia Góra 35. Jutro (9 II) o godz. 17.00 w hali przy ulicy Matejki w Zabrzu MKKS zmierzy się z PP Big Plus Poznań.