Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4. Podolski strzelił gola zza połowy boiska! Zobacz ZDJĘCIA z meczu

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sebastian Wołosz
SPORT. Górnik Zabrze zagrał na boisku Pogoni Szczecin koncert, na jaki kibice czekali od dawna. Zespół Bartoscha Gaula rozgromił gospodarzy 4:1, Łukasz Podolski strzelił gola sprzed linii środkowej, a fani ze Śląska zdominowali cały doping. Zobaczcie jak LP 10 trafił do siatki z kilkudziesięciu metrów!

Na takie mecze czekają kibice Górnika Zabrze. Piłkarze Bartoscha Gaula w Szczecinie zagrali piłkarski koncert i rozgromili gospodarzy 4:1 i nie było w tym przypadku. Wynik mógł być znacznie wyższy, a obecni na trybunach fani z Torcidy zgotowali drużynie owację na stojąco.

Gaul przed sobotnim spotkaniem znów miał nie lada problem. Musiał zastąpić kolejnego stopera, Richarda Jensena, który w poprzedniej kolejce doznał kontuzji. Szkoleniowiec postawił na Aleksandra Paluszka.

- Stawianie na młodzież bywa ryzykowne, ale ja swoim piłkarzom ufam - podkreślał Gaul.

I to właśnie Paluszek już w piątej minucie dał Górnikowi prowadzenie, gdy po rzucie rożnym świetną asystę zaliczył Dani Pacheco. Zabrzanie prowadzili swoją grę, w której Pogoń nie potrafiła się odnaleźć. Pomimo problemów to Portowcy strzelili jednak bramkę na 1:1, po błędzie defensywy zabrzan.

Górnik nie zamierzał się tym jednak przejmować i po przerwie ruszył do ofensywy. Śląskie tornado zmiotło szczecinian w trzy minuty. W 53 genialnym podaniem przez dwie linie popisał się Łukasz Podolski, Pacheco przyjął piłkę i oddał ją Kanji Okunukiemu, a Japończyk zamienił obrońców w tyczki i po rajdzie w polu karnym pokonał Bartosza Klebaniuka. 180 sekund później Podolski znów idealnie zagrał do Szymona Włodarczyka i było 3:1! Były mistrz świata do pełni szczęścia potrzebował jeszcze swojego gola. Zdobył go w 73 minucie strzałem... oddanym z kilku metrów przed linią środkową!

Zobaczcie gola Łukasza Podolskiego:

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4 (1:1)
0:1
Aleksander Paluszek (5), 1:1 Luka Zahović (42), 1:2 Kanji Okunuki (53), 1:3 Szymon Włodarczyk (56), 1:4 Łukasz Podolski (73)
Pogoń Klebaniuk - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Borges (70. Mata) - Kucharczyk (57. Silva), Dąbrowski (77. Drygas), Kurzawa (70. Wędrychowski), Kowalczyk (57. Biczachczjan), Grosicki - .Zahović. Trener: Jens Gustafsson.
Górnik Bielica - Szcześniak, Bergstroem, Paluszek (70. Olkowski) - Wojtuszek, Pacheco, Mvondo (81. Kamber), Okunuki (70. Vrhovec), Janża - Włodarczyk (64. Krawczyk), Podolski (81. Marosa). Trener: Bartosch Gaul.