Pogoń Ruda Śląska i MKS Zabrze w półfinale MP

Andrzej Azyan
Zawodnik MKS Zabrze Dawid Weiss (w głębi, nr 8) został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem rzucającym za 3 punkty podczas ćwierćfinałowego turnieju MP w Zabrzu.

Z czterech śląskich drużyn występujących w ćwierćfinałowych turniejach mistrzostw Polski juniorów starszych (rocznik 87) dwie awansowały do półfinałowych rozgrywek. Są to: Pogoń Ruda Śląska i MKS Zabrze. Odpadły MOSM Tychy i AZS AWF Katowice.

Zabrzanie wystąpili przed własną publicznością. W hali MOSiR przy ulicy Matejki liczne grono sympatyków koszykówki oglądało bardzo dobre występy gospodarzy. Pokonali oni: Stal Ostrów Wielkopolski 84:64, WTK Włocławek 85:83, Turów Zgorzelec 92:66.

Końcowa klasyfikacja była następująca: 1. MKS Zabrze, 2. WTK Włocławek, 3. Turów, 4. Stal. Awans uzyskał także zespół WTK.

Drużyna MKS grała w składzie: Marcin Czauderna, Adam Bączyński, Maciej Balcerzak, Paweł Jaszczurowski, Dawid Weiss, Piotr Krupa, Rafał Sebrala, Grzegorz Szmajda, Tomasz Micuda, Sławomir Ćwikła, Tomasz Gembus, Michał Dzierko.

- Pokonaliśmy trzy bardzo silne zespoły. Jest to efekt wieloletniej pracy chłopaków, którzy razem trenują od młodzików - powiedział trener MKS, Tomasz Przybyła.

Zespół Pogoni Ruda Śląska grał w Kołobrzegu. Podopieczni trenera Ryszarda Poznańskiego wygrali z miejscową Kotwicą 78:71, następnie ulegli Polonii Przemyśl 54:59 i pokonali Legię Warszawa 91:51. Rudzianie zajęli II miejsce za Polonią.

- Kluczowy dla nas był pierwszy mecz z gospodarzami. Chłopcy zagrali bardzo dobrze w defensywie, rozsądnie w ataku. Wystąpiliśmy bez naszego najlepszego zawodnika Karola Maryanka, który jest kontuzjowany - powiedział Pozański.

Pogoń występowała w składzie: Kamil Nowak, Przemysław Tomecki, Michał Jankowski, Dominik Goczok, Mateusz Skóra, Szymon Żymła, Daniel Kubista, Tomasz Patyna, Paweł Mol, Paweł Kłosek.

Warto wspomnieć, że w MKS i Pogoni w większości występują zawodnicy z roczników młodszych niż 87.

W dniach 16-18.III rozegrane zostaną półfinałowe turnieje. W Zabrzu MKS zmierzy się z: Cracovią, Pyrą Poznań, Prokomem Trefl Sopot. Pogoń w Szczecinie zagra z miejscowym zespołem Trójka Kosz, Śląskiem Wrocław, Basketem Kwidzyn.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?