Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piłkarz musi dobrze zjeść. Trenerzy wiedzą jak ważny jest jadłospis [ZDJĘCIA]

Tomasz Kuczyński
Kiedy poznaliśmy jadłospis piłkarzy Polonii Bytom przed dzisiejszymi derbami z Górnikiem Zabrze, dosłownie szczęki nam opadły. Takie frykasy serwuje swej drużynie najbiedniejszy klub w ekstraklasie?! To jak, w takim razie, wygląda żywienie w możnych klubach naszej ligi?

- Zdrowe i odpowiednie żywienie to prawdziwy konik naszego trenera - przyznaje asystent Roberta Góralczyka, Jacek Trzeciak. - On osobiście pilnuje, co zespół dostaje do jedzenia.

- Listę, którą otrzymujemy od sztabu szkoleniowego przekazujemy do hoteli lub ośrodków, gdzie zakwaterowani są nasi piłkarze - dodaje rzecznik prasowy Polonii, Marek Pieniążek.

Jak widać po jadłospisie, nie ma tu mowy o oszczędzaniu, ale również obżarstwo nie wchodzi w grę. Do menu dołączana jest tzw. osoboporcja, gdzie każdy składnik posiłku ma dokładnie określoną ilość i wagę. Ostatnio w bytomskiej drużynie brakuje obrońcy Lukasa Killara, mającego podobno kłopoty żołądkowe. Taka informacja mogła nadwątlić opinię o profesjonalizmie żywieniowym w klubie. Wczoraj wszystko było już jasne. Czech ma zapalenie wyrostka robaczkowego, leży w szpitalu i na razie jest leczony antybiotykami.

W Górniku też stają na głowie, aby piłkarze mieli dobre jedzenie. - Menu przygotowuje sztab szkoleniowy, potem taką listę przekazuje do realizacji kierownik drużyny. Nikomu nie trzeba w drużynie tłumaczyć, jak ważna jest odpowiednia dieta - dodaje Jerzy Mucha z grupy medialnej zabrzańskiego klubu.

Znamy pełne menu Polonii przed derbami z Górnikiem!

CZWARTEK

Kolacja o godz. 19.00
Przystawka: sałatka grecka oraz pieczywo razowe, żytnie pełnoziarniste plus masło.
Napoje: woda niegazowana z cytryną, herbata, miód.
Danie główne: grillowany stek z polędwicy wołowej (średnio wypieczony) z masłem (4 porcje łososia z grilla oraz 4 porcje pstrąga), kasza gryczana z masłem, gotowane brokuły i kalafior plus owoce podane z posiłkiem (świeży ananas pokrojony w plastry)

PIĄTEK

Śniadanie o godz. 9.00
Bufet szwedzki - powinien zawierać między innymi: jajecznicę, jogurt naturalny, zimne mleko 1,5%, nabiał, sery (ser brie), miód, niewielką ilość wędliny (polędwica sopocka), pomidory, ogórki, paprykę, orzechy i musli do mleka, pieczywo razowe, żytnie pełnoziarniste, dżem wiśniowy, masło ekstra, sok z ananasa 100%, wodę mineralną, kawę oraz herbatę czarną i zieloną

Obiad o godz. 14.00
Przystawka: rosół z kury, sałatka caprese oraz pieczywo razowe, żytnie pełnoziarniste plus masło.
Danie główne: grillowana pierś z indyka podlana oliwą z oliwek, makaron razowy (ugotowany al dente) podlany oliwą z oliwek, marchewka (marchewki gotowane na parze lub krótko w wodzie plus oliwa). Napoje: sok marchwiowy jednodniowy

Lunch o godz. 16.45
Sandwicz, szynka, ser żółty, dżem, miód, czekolada gorzka (1/4 tabliczki na osobę), banan, woda niegazowana, kawa, herbata, ciasta keks i murzynek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto