Odrabianie zaległości

Andrzej Azyan
Trener Andrzej Bartosz udziela rad swoim zawodnikom. Fot. Mikołaj Suchan
Męska drużyna MOSiR-u Bobry Zabrze pokonała w Tychach tamtejszą drużynę Big Star 81:68 (17:17, 23:15, 18:17, 25:19). Był to inauguracyjny mecz drugiej rundy w grupie B drugiej ligi.

Zabrzanie sprawiali dobre wrażenie i wzbogacili się o dwa cenne punkty.
- Nasi zawodnicy uważnie grali w obronie. Przed przerwą uzyskaliśmy dwunastopunktową przewagę, ale gospodarze zdołali ją nieco zniwelować. Trzecia kwarta była wyrównana. W ostatniej odskoczyliśmy rywalom na kilkanaście punktów, ale dzięki dobrej defensywie, tym razem utrzymaliśmy tę różnicę - powiedział Andrzej Bartosz, trener Bobrów.
Zespół MOSiR-u Bobry wystąpił w składzie: Sławomir Kruk 18, Rafał Przybył 18, Stanisław Mazanek 17, Tomasz Wróbel 11, Marcin Przygodzki 6, Rafał Sojczyński 2, Wojciech Nowomiejski 2, Jakub Madaj 0, Dariusz Szumilas 0.

To zwycięstwo zabrzanie okupili jednak kontuzją Rafała Przybyła, który doznał skręcenia kostki w stawie skokowym. Nie jest to dobra wiadomość dla kibiców tej drużyny. Już dzisiaj o godz. 17 w hali przy ulicy Matejki w Zabrzu Bobry w zaległym meczu 15 kolejki zmierzą się z silnym zespołem CKS 1924 Czeladź, który jeszcze niedawno był liderem tabeli, a obecnie zajmuje czwarte miejsce. Trenerem zespołu jest Tomasz Służałek, który kiedyś zdobył mistrzostwo Polski z Zagłębiem Sosnowiec. O tym jak wielką wagę przywiązuje on tego meczu najlepiej świadczy fakt, że obserwował on występ zabrzan w Tychach.

Pozostałe wyniki XVI kolejki

Lafarge Kielce - AZS Lublin 80:85, Mickiewicz Katowice - MOSiR Krosno 93:59, Zagłębie Sosnowiec - MKKS Rybnik 70:69, MMKS Dąbrowa Górnicza - AZS Gliwice 81:54, Polonia Przemyśl - CKS 1924 Czeladź 100-71, Legia Warszawa - Pogoń Ruda Śląska 79:87, Start Lublin ? Pogoń Prudnik 75:60.