MKKS pokonał Sudety w Jeleniej Górze

Andrzej Azyan
Tomasz Wojnowski jest w tym sezonie podstawowym zawodnikiem MKKS Zabrze. Fot. Jerzy Przybysz
Wreszcie koszykarze MKKS Zabrze występujący w grupie B II ligi odnieśli znaczący sukces w tym sezonie. W X kolejce w Jeleniej Górze pokonali wicelidera tabeli tamtejszy zespół Sudety po dogrywce 80:79 ...

Wreszcie koszykarze MKKS Zabrze występujący w grupie B II ligi odnieśli znaczący sukces w tym sezonie. W X kolejce w Jeleniej Górze pokonali wicelidera tabeli tamtejszy zespół Sudety po dogrywce 80:79 (25:12,17:25,18:20,13:16,7:6)

Punkty dla MKKS zdobyli: Tomasz Gembus 21 (1x3), PaweŁ Mol 16 (2x3), Tomasz Wojnowski 16 (16 zbiórek), Joachim Pawlik 12 (2x3, 5 przechwytów), Maciej Balcerzak 11 (2x3), Adam Wilkin 4, Paweł Zielony 0.

Sprawdziły się prognozy trenera MKKS, Mariusza Niedbalskego, który zapowiadał, że po wcześniejszych porażkach na wyjeździe, zabrzanie wyciągnęli wnioski i w Jeleniej Górze stawią czoła wiceliderowi tabeli. Nasza drużyna zaczęła to spotkanie bardzo skoncentrowana. Po pierwszej kwarcie prowadziła 25:12. Pięciokrotnie w tym czasie zabrzanie trafili za trzy punkty. W drugiej gospodarze zaczęli odrabiać straty. Do przerwy zabrzanie utrzymali niewielką przewagę (42:37). Po odpoczynku lepiej zaczęli grać zawodnicy Sudetów, którzy doprowadzili do remisu 50:50. Wtedy rozkręcili się Tomasz Wojnowski i Tomasz Gembus. W ciągu trzech minut zdobyli 10 punktów. Końcówka trzeciej kwarty należała jednak do gospodarzy, którzy przegrywali po niej tylko 57:60. W czwartej trwała zacięta walka z jednej i drugiej strony. W 35. min. miejscowi prowadzili 69:64. MKKS po celnym rzucie za 3 pkt. Pawła Mola doprowadza do wyrównania po 69 a następnie po skutecznych akcjach Adama Wilkina i Pawła Mola wychodzi na prowadzenie 73:71. Na 20 sekund przed końcem gospodarze doprowadzają do remisu 73:73. Trener Niedbalski wziął czas. Po nim na 2 sekundy przed syreną nie trafił Wojnowski i sędziowie zarządzili dogrywkę. To był prawdziwy horror. Przy remisie 79:79 Balcerzak wykorzystał rzut osobisty (80:79). Gospodarze przeprowadzili atak, celnie trafili, ale sędziowie po konsultacji z komisarzem zawodów nie uznali punktów, bo rzut oddany był po czasie. Prowadzi AZS Politechnika Opole 18 pkt. przed Sudetami, Doralem Staropolanka Nysa Kłodzko, Spójnia Stargard Szczeciński, MKKS Zabrze po 17 pkt.

W niedzielę (2. XII br.) o godz. 18.00 w hali przy ulicy Matejki w Zabrzu MKKS zmierzy się z zajmującym 12 miejsce w tabeli UKKS 2000 Leszno.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?