Mecz sparingowy Górnik Zabrze - Miedź Legnica. Udany rewanż zabrzan. Zobacz ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Zwycięstwo Górnika Zabrze 3:1 w starciu z Miedź Legnica w meczu sparingowym rozegranym w sobotę 10 grudnia. Dla zabrzan był to ostatni pojedynek przed zimowymi urlopami. Podopieczni trenera Bartoscha Gaula po tym spotkaniu dostali wolne do 1 stycznia. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Miedź Legnica.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica 3:1. Udany rewanż zabrzan

Piłkarze Górnika piłkarski rok zakończyli meczem kontrolnym z Miedzią Legnica. Był to trzeci sparing zabrzan po zakończeniu rundy jesiennej i trzeci wygrany. Wcześniej podopieczni trenera Bartoscha Gaula pokonali Odrę Opole 4:1 i Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0.

W sobotę 10 grudnia zawodnicy Górnika zwyciężyli ostatnią drużynę PKO Ekstraklasy 3:1 rewanżując się beniaminkowi za listopadową przegraną na Arenie Zabrze w lidze 0:3.

Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku zabrzańskiego stadionu składało się z czterech 30-minutowych kwart. Trener Gaul podzielił swój zespół na dwa składy dając każdemu z 22 zawodników możliwość spędzenia na murawie godziny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK ZABRZE - MIEDŹ LEGNICA

Goście objęli prowadzenie po strzale Angelo Jose Henriquez, który trafił do siatki po zagraniu Luciano Narsingha. Górnik odpowiedział wyrównującym golem Szymona Włodarczyka. Po strzale młodego napastnika zabrzan piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Później obydwa zespołu miały sporo okazji strzeleckich. Górnik przez kilkanaście minut II kwarty grał nawet w przewadze po rym jak czerwoną kartkę zobaczył Davide Petrucci.

Do III kwarty obydwa zespoły przystąpiły już w pełnych składach. Miedź zdobyła nawet gola, ale sędzia go nie uznał odgwizdując spalonego. Szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił w 104 minucie Robert Dadok wykańczając składną akcję zespołu, a wygraną Górnika przypieczętował w końcówce Mateusz Cholewiak ustalając wynik sparingu na 3:1.

Po tym meczu zabrzańscy piłkarze rozpoczęli urlopy, które potrwają do 1 stycznia. Piłkarze trenera Gaula ponownie zjawią się w klubie po Nowym Roku i na początku stycznia wyjadą do Niemiec, gdzie rozegrają sparing z Rot-Weiss Essen oraz wezmą udział w turnieju halowym w Gummersbach.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica 3:1 (0:1, 1:0, 0:0, 2:0)
Bramki
0:1 Angelo Henriquez (25), 1:1 Szymon Włodarczyk (39), 2:1 Robert Dadok (104), 3:1 Mateusz Cholewiak (114)

Górnik Bielica (61. Broll) - Janža (61. Szymański), Jensen (61. Paluszek), Bergström (61. Szcześniak), Kotzke (61. Olkowski), Wojtuszek (61. Mvondo), Pacheco (61. Kolanko), Vrhovec (61. Kamber), Okunuki (61. Cholewiak), Włodarczyk (61. Dadok), Krawczyk (61. Maroša).

Miedź Abramowicz (61. Lenarcik) - Massoúras (91. Tauriainen), Gülen (61. Mijušković), Matuszek (61. Carolina), Aurtenetxe (91. Balcewicz), Matynia (61. Śliwa) - Narsingh (61. Bahaïd; 91. Lewandowski)), Petrucci (61. Naveda), Chuca (61. Lehaire), Henríquez (61. Kobacki) - Obieta (61. Zapolnik).

Mecz sparingowy Górnik Zabrze - Miedź Legnica. Udany rewanż ...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0