Mecz Polska - Węgry. Młodzieżówka straciła w Zabrzu bezcenne punkty. Zobacz zdjęcia z meczu i poznaj wynik

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Tego nikt się nie spodziewał! Młodzieżowa reprezentacja Polski tylko zremisowała w Zabrzu z Węgrami i właściwie straciła szanse na grę w barażach o udział w mistrzostwach Europy. To wyjątkowo bolesna strata punktów Biało-Czerwonych "Orląt". Zobaczcie zdjęcia z meczu U-21 Polska - Węgry na Arenie Zabrze.

Mecz z Węgrami w Zabrzu miał dla polskiej reprezentacji młodzieżowej niebagatelną stawkę. Strata dwóch punktów w poprzednim spotkaniu z Izraelem postawiła Orlęta pod ścianą i w konfrontacji na Arenie Zabrze nie było już miejsca na błędy. Przygotowania na Śląsku i Zagłębiu odbywały się w głębokiej konspiracji, selekcjoner Maciej Stolarczyk nie zaplanował żadnego spotkania z mediami, a jego piłkarze odmawiali wywiadów.

Wschodzące gwiazdki polskiej piłki zaczęły mecz energicznie i próbowały Madziarów zepchnąć do defensywy. W 8 minucie nie popisał się norweski sędzia Kristoffer Horne Hagenes, który nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką przez upadającego w polu karnym Arona Csongvaia, w 19 na całym stadionie słychać było trzask słupka, w który potężnie trafił piłką Adrian Benedyczak, a w 38 minucie drugi obił Michał Skóraś. Pomiędzy tymi sytuacjami Biało-Czerwoni notowali jednak mnóstwo prostych strat, a Węgrzy potrafili zamieniać je na groźne akcje. I jedną z nich, w 34 minucie, wykorzystali. Peter Barath idealnie obsłużył Andrasa Nemetha, który miał przed sobą pustą już bramkę. I zrobiło się 0:1...

W przerwie Stolarczyk dokonał dwóch zmian, a jego podopieczni rzucili się do desperackich ataków. Niewiele z nich jednak wynikało, ale w końcu doszło do poważnej wymiany ciosów. Najpierw Nemeth fatalnie przestrzelił po serii błędów obrony, a w rewanżu Bartosz Białek z 5 metrów trafił prosto w bramkarza Krisztiana Hegyi.

W ostatniej akcji meczu doszło do starcia w polu karnym. Białek został sfaulowany przez Patricka Iyinbora i sędzia podyktował rzut karny. Michał Skóraś szczęśliwie, ale jednak pokonał bramkarza i w ten sposób straciliśmy dwa, a nie trzy punkty, co i tak bardzo mocno ogranicza nam szansę na grę w barażach o udział w Euro.

Zobaczcie zdjęcia z meczu reprezentacji młodzieżowych Polska - Węgry w Zabrzu.

Polska - Węgry 1:1 (0:1)