Mecz Azoty Puławy - Górnik Zabrze. Zabrzanie mają brązowy medal mistrzostw Polski!

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Górnik zrewanżował się Azotom za dwie porażki w tym sezonie w Zabrzu i wygrał w Puławach

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górnik zrewanżował się Azotom za dwie porażki w tym sezonie w Zabrzu i wygrał w Puławach Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. wojciech szubartowski
W rozegranym w sobotę 7 kwietnia, meczu 22. kolejki PGNiG Superligi Azoty Puławy przegrały z Górnikiem Zabrze 30:34. Dzięki tej wygranej zabrzanie na cztery kolejki przed zakończeniem sezony zapewnili sobie brązowy medal mistrzostw Polski i po zakończeniu spotkania świętowali swój sukces. Zobaczcie zdjęcia z meczu Azoty Puławy - Górnik Zabrze.

Górnik Zabrze zapewnił sobie brązowy medal MP!

Górnik Zabrze pokonał w Puławach Azoty i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu PGNiG Superligi zapewnił sobie brązowy medal mistrzostw Polski. To 11 medal w historii zabrzańskiego klubu. Górnik wrócił na najniższy stopień podium po trzech latach przerwy.

W PGNiG Superlidze zawodników czeka jeszcze ponad miesiąc grania, ale zabrzanie mogą być już pewni tego, że sięgną po swój szósty brąz. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek Górnik ma 14 pkt przewagi nad Wybrzeżem Gdańsk i Chrobrym Głogów oraz 15 pkt nad Azotami i rywale nie zdołają go już dogonić. Daleko z przodu są natomiast Orlen Wisła Płock oraz Industria Kielce, które w ostatniej kolejce rozstrzygną sprawę tytułu mistrza Polski.

Górnik grał z Azotami po raz trzeci w tym sezonie i dopiero po raz pierwszy wygrał. Zabrzanie przegrali u siebie zarówno w lidze jak i w Pucharze Polski, ale w Puławach byli drużyną lepszą i zwyciężyli zasłużenie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU AZOTY PUŁAWY - GÓRNIK ZABRZE

Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu tylko raz - 2:1 w 4 minucie. Później podopieczni trenera Patrika Liljestranda wrzucili wyższy bieg i odskoczyli najpierw na dwie bramki, a później mieli już w zapasie pięć trafień. Przy stanie 7:12 trener Azotów Robert Lis wziął w 19 minucie czas, lecz niewiele to pomogło. Górnik do przerwy prowadził 16:12.

Po zmianie stron goście jeszcze powiększyli swoją przewagę. Po czterech z rzędu trafieniach zabrzan w 35 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 13:21, a w 39 minucie przewaga Górnika wzrosła do 10 bramek (15:25) i było już właściwie po meczu.

Najskuteczniejszymi zawodnikami zabrzan w tym meczu byli Damian Przytuła - 9 trafień i Rennosuke Tokuda - 6. W ekipie Azotów, w której wyraźnie brakowało kontuzjowanego Michała Jureckiego, najwięcej bramek zdobyli Boris Żivković i Piotr Jarosiewicz - po 6.

Azoty Puławy - Górnik Zabrze 30:34 (12:16)