Koszykarze MOSiR-u ulegli wszystkim rywalom

(wag)
W turnieju gospodarzom ściany nie pomagały...  Fot.  IRENEUSZ DOROŻAŃSKI
W turnieju gospodarzom ściany nie pomagały... Fot. IRENEUSZ DOROŻAŃSKI
W turnieju w Zabrzu wzięły udział tak poważne koszykarskie firmy, jak Wisła Kraków, Pogoń Ruda Śląska, Korona Kraków. W tym towarzystwie zabrzanie prawdę mówiąc niewiele mieli do powiedzenia, ale przecież na boisku ...

W turnieju w Zabrzu wzięły udział tak poważne koszykarskie firmy, jak Wisła Kraków, Pogoń Ruda Śląska, Korona Kraków. W tym towarzystwie zabrzanie prawdę mówiąc niewiele mieli do powiedzenia, ale przecież na boisku czasem dzieją się rzeczy dziwne, szczególnie gdy chodzi o zwykły turniej sprawdzający formę przed ligą, a nie same rozgrywki.

Bobry w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z krakowską Wisłą. Koszykarze spod Wawelu nie zastosowali wobec zabrzan żadnej taryfy ulgowej i ta potyczka skończyła się wygraną krakowian 82:74. Tylko ostatnia kwarta tego meczu została rozstrzygnięta po myśli gospodarzy. Wygrali ją 21:15, ale wcześniej poniesione straty były już tak duże, że wynik nie mógł ulec zmianie. W derbowym spotkaniu Bobry - Pogoń wynik dla gości był jeszcze wyższy - 94:78, a najwięcej punktów na parkiecie zdobyli w tym spotkaniu Sławomir Kruk - 22, Mirosław Frankowski i Krzysztof Morawiec po 14, Przemysław Mizgała - 13 (Pogoń) i Krzysztof Belkner - 26, Stanisław Mazanek - 16 (Bobry). Rudzianie w tym turnieju starali się grać dobrze bowiem wkrótce upyłwał termin na podpisanie prze nich kontraktów na nowy sezon.

Najbliżej zwycięstwa zabrzańskie Bobry były w spotkaniu z Koroną Kraków. MOSiR wygrał pierwszą kwartę 20:17, ale później było już niestety tylko gorzej i następne zakończyły się sukcesem Korony: 18:13, 16:14, 23:22. Cały mecz 74:69 dla koszykarzy krakowskich. W turnieju zwyciężyła Wisła Kraków przed Pogonią Ruda Śląska i Koroną Karków. Bobry zajęły czwarte miejsce i byłaby to niezła lokata, gdyby w zawodach startowało znacznie więcej drużyn.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?