Koszykarze MKS Zabrze grają o półfinał

(aa)
Trener Janusz Moralewicz liczy na dobrą postawę swoich zawodników w meczu w Ostrowie Wielkopolskim.
O powodzeniu w sporcie decydują oprócz umiejętności, charakter, wola walki i wiara w zwycięstwo. Te cechy na pewno mają chłopcy z MKS Zabrze, którzy występują w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików starszych ...

O powodzeniu w sporcie decydują oprócz umiejętności, charakter, wola walki i wiara w zwycięstwo. Te cechy na pewno mają chłopcy z MKS Zabrze, którzy występują w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików starszych (rocznik 92), Trafili na wymagającego rywala, jakim bez wątpienia jest drużyna Kasprowiczanki Ostrów Wielkopolski. Koszykówka w tym regionie od lat rozwija się bardzo dynamicznie, a szczgólnie dobrze prowadzone jest tam szkolenie młodzieży.

Pierwszy mecz rozegrano w Zabrzu. Wygrał MKS 69:67 (20:24, 21:11, 12:19, 16:13). Ewenementem tego spotkania było to, że gospodarze wystąpili tylko w pięcioosobowym składzie. Krótko przed tym spotkaniem zrezygnował z uprawiania koszykówki Kamil Groborz, czołowy zawodnik MKS.

- Rezygnacja Kamila była dla mnie sporym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się, że tak nagle opuści zespół. Stwierdził, że ma już dość koszykówki i zaczyna grać w piłkę nożna. Ma prawo wyboru dyscypliny, którą chce uprawiać. Szkoda tylko, że zdecydował się na to w tak ważnym dla nas okresie. Nie mamy dobrych zmienników. Dlatego zdecydowałem się, że zagramy jedną piątką - powiedział Janusz Moralewicz, trener MKS Zabrze.

Mecz był bardzo zacięty. W pierwszej kwarcie goście stawiali opór i tę partię zdołali wygrać. W drugiej wyraźnie dominowali zawodnicy MKS i na przerwę schodzili prowadząc 41:35. W trzeciej kwarcie znowu lepsi okazali się chłopcy z Ostrowa Wielkopolskiego, ale w czwartej młodzi zabrzanie postawili wszystko na jedną kartę i grając bardzo ambitnie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zabrzańska piątka z MKS zdała poważny egzamin na szóstkę. W najbliższą sobotę o godz. 14. w Ostrowie rozegrany zostanie rewanżowy mecz. Nasz zespół znajduje się w trudnej sytuacji, bo ma skromną zaliczkę. Powinien wygrać i wtedy nie byłoby żadnego problemu z awansem. Przegrana różnicą jednego punktu też zapewni zabrzanom wejście do półfinału.

- Szanse awansu dla obu zespołów oceniam pięćdziesiąt procent na pięćdziesiąt. Mimo, że zagramy na wyjeździe, nie musimy dać się pokonać. Mamy bardzo wyrównaną piątkę zawodników. Myślę, naszych zawodników stać jest na sprawienie niespodzianki - mówił trener Moralewicz.

Trzymamy za nich kciuki.

Skład MKS Zabrze
W meczu z Kasprowiczanką Ostrów Wielkopolski drużyna MKS Zabrze wystąpiła w składzie: Dominik Deja 22, Dawid Sakowicz 24, Mateusz Ogrodnik 22, Łukasz Słota 1, Mateusz Ibrom 0.