Kibice Górnika Zabrze "popchnęli" drużynę na boisku. Na meczu z Wisłą Płock ich zespół wyszedł z piekła. ZDJĘCIA KIBICÓW

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Kibice Górnika Zabrze mieli nadzieję, że mecz z Wisłą Płock będzie punktem zwrotnym końcówki sezonu. Długo wyglądało na to, że na nadziei jednak się skończy, ale znów okazało się, że to ona umiera ostatnia. I w drugiej połowie fani zobaczyli świetne widowisko zakończone zwycięstwem gospodarzy! Nie zmieniło to jednak złości skierowanej z trybun w stronę zarządu klubu. Zobaczcie zdjęcia fanów Górnika Zabrze z meczu z Wisłą Płock.

To miał być mecz decydujący o losie trenera Bartoscha Gaula. Szkoleniowiec podkreślał jednak, że nie chce, by jego piłkarze tak to traktowali. - To bardzo ważne spotkanie dla całego Górnika Zabrze i musimy je wygrać - podkreślał 35-letni trener.

Zabrzanie rozpoczęli to starcie z animuszem, ale jeszcze w pierwszej połowie po prostych błędach stracili dwa gole...

Na trybunach trwał już wtedy festiwal piosenek wymierzonych w zarząd klubu, w którym hasło "Górnik to my, a nie wy" był tylko wprowadzeniem. Żądania lepszej gry od samych piłkarzy pojawiły się dopiero tuż przed przerwą i... golem na 0:2.

Generalnie na trybunach dało się odczuć frustrację i świadomość, że piątkowe spotkanie może być znaczącym krokiem w kierunku kolejnego spadku dawnych czternastokrotnych mistrzów Polski do Fortuna I ligi.

Górnik nie zamierzał się jednak skreślać i podjął walkę, której efektem były dwa gole. Wyrównujące trafienie Łukasza Podolskiego poderwało całą Torcidę i wielkie emocje trwały już do końca spotkania, a zakończył je ponownie "złotą" główką LP 10!

- Kibice dziś nas pchali do zwycięstwa - przyznał po spotkaniu trener Bartosch Gaul.

Zobaczcie zdjęcia najwierniejszych kibiców Górnika Zabrze, którzy wspierali swój zespół w liczbie ponad 9.000.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (0:2)
0:1
Mateusz Szwoch (17-wolny), 0:2 Dawid Kocyła (45+1), 1:2 Damian Rasak (57), 2:2 Łukasz Podolski (60-wolny), 3:2 Łukasz Podolski (87)
Górnik Bielica - Sekulić (79. Wojtuszek), Jensen (46. Bergstroem), Janicki, Janża - Mvondo (52. Okunuki), Rasak (85. Kotzke) - Yokota, Pacheco - Podolski - Włodarczyk (85. Dadok). Trener: Bartosch Gaul.
WisłaKamiński - Tomasik, Kapuadi, Rzeźniczak, Sulek (86. Vallo) - Furman (86. Gono), Lesniak - Kocyła (66. Chrzanowski), Szwoch, Wolski (66. Kolar)- Śpiączka (66. Lewandowski). Trener: Pavol Stano.
Żółte kartki Jensen, Sekulić, Podolski, Okunuki - Rzeźniczak, Tomasik, Furman, Chrzanowski.