Wybierz region

Wybierz miasto

  Życie na Krawędzi – Dokument Extreme

  Multikino Zabrze
  Zabrze, ul. Gdańska/18, +48 32 791 14 10

  19:00 Wtorek, 9 czerwca

  • 22zł

  Sieć kin Multikino wspolnie z 9th Plan oraz WoodPecker Motion Pictures zapraszają 9 czerwca o godzinie 19:00 na pokaz niezwykłego filmu o sportach ekstremalnych pt. „Życie na krawędzi” (Attention – A Life in Extremes).

  „Życie na krawędzi” to film o trzech niezwykłych sportowcach – mistrzu swobodnego nurkowania Guillaume Nery (Francja), pasjonacie kolarstwa ekstremalnego Gerhardzie Gulewiczu (Austria) oraz ekscentrycznym amatorze lotow ekstremalnych Halvorze Angviku (NOR) – ktorzy realizują swoje marzenia i przekraczają granice fizycznej i psychicznej wytrzymałości człowieka.
  „Życie na krawędzi” to 90-cio minutowy dokument przedstawiający sylwetki trzech niezwykłych mężczyzn, ktorzy poprzez swoje zainteresowania i styl życia przedstawiają pragnienia i pasje wspołczesnego społeczeństwa.

  Film przedstawia nowatorskie podejście do lotow ekstremalnych w kostiumie (Halvor Angvik), ukazuje podwodne tajemnice nurkowania swobodnego (Guillaume Nery), a także zabiera nas w rowerową podroż, ktora ma niewiele wspolnego z popołudniową przejażdżką po parku.

  Latają nad ostrzami norweskich klifow, nurkują w głębinach oceanu bez żadnego zabezpieczenia, pokonują rowerem najcięższe trasy. Udowadniając wszystkim, że ludzkie ciało i jego wytrzymałość może być większa niż się komukolwiek wydaje zasługują na miano superbohaterow XXI wieku. Spośrod tłumu innych sportowcow wyrożniają ich ponadprzeciętne umiejętności i bezkompromisowe pragnie przekraczania granic własnego ciała i umysłu. Ale co ich do tego popycha? Czy w ich życiu jest coś jeszcze poza adrenaliną? Kim są na co dzień?

  W filmie przedstawione są wszystkie etapy powstawania superbohatera – treningi, specjalistyczny sprzęt oraz wsparcie konieczne sportowcom do odniesienia prawdziwego sukcesu. Jednak sport to nie tylko radość i splendor, Życie na krawędzi ukazuje rownież trudy z jakimi zmagają się sportowcy – codzienna presja i walka o wyniki, ktore mogą zapewnić finansowanie i dalszy rozwoj są nieodłącznym elementem każdego treningu. Osobiste doświadczenia naszych bohaterow pokażą jak ciężką drogę musieli przejść, ile wysiłku i zmagań z samym sobą kosztowało ich dojście, dopłynięcie i dojechanie na sam szczyt.

  Fenomen tych niezwykłych ludzi został nie tylko dokładnie przeanalizowany merytorycznie, ale tez poddany krytyce, ktora pozwoli na indywidualną ocenę tego, czy ich zachowania stanowią bohaterstwo czy graniczą z autodestrukcją. Sportowcy opowiadają o swoich najbardziej osobistych odczuciach i powodach, dla ktorych pragną dzień w dzień ryzykować własnym życiem by przekroczyć granice własnej wytrzymałości.

  W odpowiedzi przedstawiona została relacja ich najbliższych, ktorych duma miesza się z potwornym strachem o zdrowie i życie swoich mężow, synow, braci. Idąc krok dalej poznamy opinie i spostrzeżenia znajomych i przyjacioł, dowiemy się co jedzą, co piją, jak żyją i kim tak naprawdę są wspołcześni superbohaterowie.

  Występują:
  Halvor Angvik - loty ekstremalne
  Guillaume Nery - nurkowanie swobodne
  Gerhard Gulewicz - kolarstwo ekstremalne

  Przyjaciele i eksperci:
  Julie Gautier
  Univ. Prof. Dr. Konrad Paul Liessmann
  Branko Petrovic
  Ines Geipel
  Prof. Dr. Manfred Spitzer
  Raphael Enthoven

  Produkcja: Austria, 2014 (Film po niemiecku, angielsku oraz francusku)
  Film z polskimi napisami
  Czas trwania: 90 min.
  Reżyser: Sascha Kollnreitner
  Zdjęcie: Viktor Schaider
  Montaż: Jorg Achatz
  Muzyka: Anna Muller (HVOB)
  Dźwięk: Michael Krischan
  Producent: Carl Hollmann
  Kierownik produkcji: Julia Kochajewska
  Dystrybucja w Polsce: 9th Plan

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST