Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbigniew Wodecki + Mitch & Mitch

  Dom Muzyki i Tańca
  Zabrze, ul. Gen. Charlesa De Gaulle'a/17, +48 32 271 56 41

  20:00 Piątek, 18 września

  Muzycy, ktorzy dwa lata temu podczas Off Festivalu uwiedli zgromadzoną w Katowicach publiczność, wracają na Śląsk z cudownym repertuarem z pierwszego albumu Zbigniewa Wodeckiego!

  W muzycznej karierze Zbigniewa Wodeckiego zdarzył się kiedyś epizod, ktory mogł na długie lata określić jego artystyczną tożsamość i wyznaczyć szlak dalszych poszukiwań, a tymczasem został niemal całkowicie zapomniany. Namowiony przez przyjaciela, by nagrał solową płytę, Pan Zbigniew wszedł do studia z nieskrępowaną niczym wyobraźnią, głową pełną wspaniałych wzorcow zza Atlantyku i przede wszystkim ze swoim fenomenalnym warsztatem kompozytora, aranżera, instrumentalisty i wokalisty. Wydana w 1976 roku płyta "Zbigniew Wodecki" jest niesłychanie spojna stylistycznie, oryginalna aranżacyjnie, wciągająca melodycznie i pamiętna w warstwie lirycznej. Trudno nie uznać jej za jedno z najlepszych wydarzeń w powojennej historii polskiej muzyki rozrywkowej.

  Traf chciał, że ktoś ją kiedyś podsunął zespołowi Mitch & Mitch, ktorego członkowie zakochali się w debiucie pana Zbigniewa od pierwszego przesłuchania. Od drugiego zaczęli snuć wizje wspolnej pracy nad zapomnianym materiałem. Wizje rychło przerodziły się w plany, a te udało się zrealizować - najpierw w 2008 roku w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a pięć lat poźniej na festiwalu Off w Katowicach. Efekt był piorunujący, co z pewnością potwierdziłoby 20 tysięcy osob, ktore pan Zbigniew i "the Mitchiz" w szesnastoosobowym składzie na godzinę oderwali od rzeczywistości.
  W kwietniu ubiegłego roku muzycy powtorzyli fenomenalny występ w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Nagranie z tego koncertu już niebawem trafi do sklepow muzycznych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach