Wybierz region

Wybierz miasto

  Zagubieni

  Kino Roma w Zabrzu
  Zabrze, ul. Padlewskiego Z./4, +48 32 271 62 91

  16:00 Czwartek, 16 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Petr Zelenka, jeden z najbardziej znanych wspołczesnych czeskich reżyserow, powraca po 6 latach przerwy z komedią „Zagubieni”. Nowy film tworcy „Roku diabła”, „Guzikowcow”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i „Braci Karamazow” to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks „nieuczestniczenia we własnej historii”.

  Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na ktorej mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Edouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na ktorym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechow. Przywodcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale rownież potrafi je powtorzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrotce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

  Czas trwania:
  107
  Gatunek:
  komedia
  Reżyseria:
  Petr Zelenka
  Scenariusz:
  Petr Zelenka
  Obsada:
  Tomáš Bambušek, Vladimír Škultéty, Stanislas Pierret, Marcial Di Fonzo Bo, Jiří Rendl, Martin Myšička
  Muzyka:
  Matouš Hejl
  Data premiery:
  2016-10-14
  Kraj produkcji:
  Czechy
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]