Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Świat zmysłów

  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO
  Zabrze, ul. 3 Maja/93, +48 32 271 40 77

  Od 7.03.2015 do 22.03.2015

  • Brak informacji o cenie

  W porownaniu z niektorymi zwierzętami posiadamy zdecydowanie słabszy węch, nie potrafimy widzieć w podczerwieni i nadfiolecie, nie rejestrujemy, tak jak pszczoły, płaszczyzny polaryzacji światła, nie potrafimy wykrywać kierunku ziemskiego pola magnetycznego, jak czynią to ptaki, obca jest nam umiejętność oceny dystansu przy pomocy echolokacji jaką stosują np. nietoperze. Mimo to to właśnie człowiek osiągnął sukces ewolucyjny.

  Wyjaśnieniu tajemnicy funkcjonowania naszych zmysłow poświęcona jest najnowsza propozycja Muzeum Gornictwa Węglowego w Zabrzu - interaktywna wystawa „Świat zmysłow" przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Wystawa umożliwia bliższe poznanie mechanizmow funkcjonowania naszych zmysłow, zwłaszcza słuchu, wzroku, powonienia i dotyku dzięki doświadczeniom, ktore możemy przeprowadzić na 49 stanowiskach umieszczonych w trzech częściach wystawy a zatytułowanych: „Receptory", „Mono czy stereo", „Iluzje".

  Wystawa zmusza widza do aktywności, pobudza do eksperymentu, jest jednocześnie pouczającą zabawą. Przeprowadzone doświadczenia skłaniają m.in. do wniosku, że nasze zmysły pozwalają nam sprawnie funkcjonować, ale przedstawiany przez nie obraz otoczenia nie zawsze jest wiernym odbiciem rzeczywistości czego przykładem są iluzje optyczne a także iluzje ktorym podlegają dotyk i słuch.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]