Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Opowieść o Śląsku”

  Miejski Ośrodek Kultury
  Zabrze, ul. 3 Maja/91a, +48 32 278 08 02

  Od 14.04.2015 do 8.05.2015

  • Brak informacji o cenie

  w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu odbędzie się wernisaż wystawy prof. Romana Staraka. Artysta grafik zabierze nas w niezwykłą podroż po Gornym Śląsku - zurbanizowanym i zindustrializowanym, ujętym w czarno-białych linorytach, sprowadzonych do geometrycznych, uporządkowanych form. Prace, ktore zaprezentowane zostaną na wystawie, pokażą krajobraz w postaci płaszczyzn, pionow i poziomow.


  Roman Starak jest profesorem sztuk plastycznych. Urodził się w 1929 r. w Tarnopolu, ale od lat powojennych związany jest ze Śląskiem. Artysta szczegolnie blisko związany jest z Zabrzem, gdzie mieszka i tworzy. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach – Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, ktorą ukończył w 1956 r. W 1996 r. otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. Pracownik naukowy – przez wielu lat związany ze swoim macierzystym Wydziałem. Wykładał także w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Prowadzi Pracownię Druku Wypukłego na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]