Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa na Ekranie – Vincent van Gogh

  Multikino Zabrze
  Zabrze, ul. Gdańska/18, +48 32 791 14 10

  19:00 - 20:30 Poniedziałek, 17 sierpnia

  • 35zł

  „Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystow malarstwa z najważniejszych muzeow na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunkow kinowych sposob. W ramach projektu 3 oraz 17 sierpnia widzowie Multikina będą mogli zobaczyć wystawę klasycznych dzieł Vincenta van Gogha.

  Vincent van Gogh. Nowy sposob widzenia. Spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem, ktory odcisnął niezatarte piętno na sztuce XX wieku. W 2015 roku przypada 125. rocznica śmierci Vincenta van Gogha, obchody tej rocznicy są jednocześnie okazją do ponownego pochylenia się nad dorobkiem holenderskiego mistrza.

  O jego tworczości wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, ktorzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje klasycznych dzieł Vincenta van Gogha. Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorow Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny nowy film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystow. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawcow i interpretatorow jego tworczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła rudowłosego Vincenta zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na tworczość i życie artysty osobnego.

  Phil Grabsky – pomysłodawca i głowny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertow, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl „Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do ktorych dostęp jest często z rożnych powodow ograniczony. Przedstawia rownież fakty z życia najważniejszych artystow malarzy świata.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST