Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa na Ekranie – Impresjoniści

  Multikino Zabrze
  Zabrze, ul. Gdańska/18, +48 32 791 14 10

  19:00 - 20:30 Poniedziałek, 7 września

  • 35zł

  „Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystow malarstwa z najważniejszych muzeow na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD będą pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunkow kinowych sposob. 20 lipca oraz 7 września Multikino pokażę wystawę, ktora zgromadziła działa impresjonistow w Musee du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.

  Impresjoniści: Najpopularniejsi artyści na świecie – choć początkowo słowo „impresjoniści” było określeniem pejoratywnym. Dziś prace Cezanne’a, Moneta, Degasa i innych członkow tego prądu w sztuce warte są dziesiątki milionow dolarow. Ale kim naprawdę byli? Dlaczego i jak malowali? Co sprawia, że od tak dawna budzą podziw?

  Aby pomoc odpowiedzieć na te pytania, tworcom filmu zapewniono dostęp do nowej wielkiej wystawy, ktora koncentruje się wokoł osoby Paula Durand-Ruela – dziewiętnastowiecznego kolekcjonera sztuki, zdeklarowanego orędownika impresjonizmu. Ta wyczekiwana wystawa jest chyba najwszechstronniejszą wystawą impresjonistow, jaka odbyła się do tej pory. Dzięki odważnej decyzji, by wystawić impresjonistow w Nowym Jorku w 1886 roku, Durand-Ruel przedstawił oświeconym bogatym Amerykanom nowoczesne malarstwo francuskie. W ten sposob nie tylko wypełnił wielkie amerykańskie galerie arcydziełami impresjonistow, ale rownież utrzymał impresjonizm przy życiu, gdy ten stanął w obliczu całkowitej klęski. Film prezentuje dzieła zgromadzone w Musee du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.

  Phil Grabsky – pomysłodawca i głowny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertow, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl „Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do ktorych dostęp jest często z rożnych powodow ograniczony. Przedstawia rownież fakty z życia najważniejszych artystow malarzy świata.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach