Wybierz region

Wybierz miasto

  Strachy na Lachy

  Klub CK Wiatrak
  Zabrze, ul. Wolności/395, +48 88 042 41 28

  20:00 Piątek, 4 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Strachy na Lachy

  Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo, znany m.in. ze wspołpracy z zespołem INRI, Miłka Malzahn i Michałem Jacaszkiem oraz Mariusz Nalepa, gitarzysta zespołu Na Gorze.
  Zespoł na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po pierwszym koncercie w Legnicy, zmienił nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy i ruszył w pierwszą trasę koncertową. Po niej, do zespołu dołączyli Kuzyn oraz Anem. Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, a na początku września 2005, decyzją lidera z nazwy zostało usunięte słowo Grabaż. W tym samym czasie do zespołu oficjalnie zostaje przyjęty nowy członek – Pan Areczek, akordeonista.
  Jesienią 2010 roku radiowa Trojka uhonorowała zespoł prestiżową nagrodą Mateusza za album Dodekafonia. W tym samym dniu w Studiu im Agnieszki Osieckiej zespoł otrzymał za ten album platynową płytę.

  W 2011 roku grupa występuje na Festiwalach: Rock in Arena, Odjazdy, Jarocin Festival. Jesienią SP Records wydaje „DEKADĘ” – jubileuszowe i składankowe wydawnictwo podsumowujące 10 lat istnienia kapeli. Nowa piosenka w tym zestawie, „Awangarda, jazz i podziemie” jest pierwszym sygnałem nowej płyty, ktorą zespoł planuje wydać w 2013 roku. Końcem 2011 roku, w Łodzi, Strachy nagrywają swoje pierwsze DVD, ktorego premiera odbyła się w październiku 2012.

  W tym samym czasie grupa wypuszcza singiel z piosenką „Mokotow”, utworem ktory ma promować rownież szostą płytę Strachow „!TO!”

  W grudniu 2012 roku grupę opuszcza Arek Rejda.

  Premierę nowej płyty zaplanowano na 9 lutego 2013 roku podczas festiwalu Rock in Arena w Poznaniu. Drugim singlem promującym album jest piosenka „I can’t get no gratisfaction”

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST