Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl "Myszy i ludzie" z National Theatre

  Multikino Zabrze
  Zabrze, ul. Gdańska/18, +48 32 791 14 10

  19:00 Czwartek, 15 stycznia

  • 35zł

  Multikino i British Council zapraszają na pierwszą retransmisję spektaklu „Myszy i ludzie”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć już 15 stycznia w Multikinie. W roli George’a wystąpił James Franco („127 godzin”, „Obywatel Milk”), a w rolę Lenniego wcielił się Chris O’Dowd („Druhny”, „Dziewczyny”). Przebojową produkcję z Broadway’u w reżyserii Anny D. Shapiro zobaczymy na wielkim ekranie w 16 kinach sieci Multikino.

  Sceniczna adaptacja wydanego w 1937 roku dzieła jednego z najwybitniejszych tworcow realistycznej powieści protestu społecznego, w ktorych przedstawiał życie mieszkańcow środkowej Kalifornii — ubogich farmerow wywłaszczanych ze swojej ziemi i zmuszanych do emigracji zarobkowej, sezonowych robotnikow rolnych, trampow i włoczęgow. Steinbeck krytykował niszczące ludzi mechanizmy ekonomiczne, wierząc zarazem w przyrodzoną ludziom godność i wrażliwość etyczną. „Myszy i ludzie” to wzruszająca i zarazem wstrząsająca historia dwoch przyjacioł – najemnikow, ktorzy marzą o prowadzeniu własnej farmy. Prosty, ale zaradny George opiekuje się umysłowo upośledzonym towarzyszem doli, ktory przez to, że nie rozumie, jak wielką siłą fizyczną dysponuje, sprowadza na siebie nieszczęście.

  Przedstawienie zarejestrowano 29 lipca 2014 r. na nowojorskim Broadwayu z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami. Przedstawienie dla widzow od lat 15.

  Autor: na podstawie powieści Johna Steinbecka

  Reżyseria: Anna D. Shapiro

  W roli George’a: James Franco („127 godzin”, „Obywatel Milk”)

  W roli Lenniego: Chris O’Dowd („Druhny”, „Dziewczyny”)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach