Wybierz region

Wybierz miasto

  "Romantyczna fantazja"- koncert wiosenny

  Filharmonia Zabrzańska
  Zabrze, ul. Park Hutniczy/7, +48 32 271 47 17

  18:00 Piątek, 31 marca

  • od 20zł

  "Romantyczna fantazja"- koncert wiosenny
  Wykonawcy

  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej'
  Gary Cheung (Chiny)- dyrygent

  Program:
  Czajkowski- "Romeo i Julia"- fantazja orkiestrowa, Ravel- Nagrobek Couperina, Rossini- Cyrulik sewilski- uwertura, Dworzak- Tańce słowiańskie op.46
  ****
  Filharmonia Zabrzańska:
  Od inaugurującego działalność orkiestry koncertu w październiku 1950 roku, do czasow dzisiejszych, zespoł przeszedł długą drogę. Drogę znaczoną nazwiskami muzykow, artystycznych szefow, wybitnych solistow i dyrygentow, przyjacioł, mecenasow kultury oraz zwykłych społecznikow. Była to także droga kilkunastu tysięcy rożnych koncertow dla melomanow wielu sal koncertowych w kraju i na świecie. Słuchano nas w rożnych miejscach, nierzadko wielce egzotycznych. Wiele razy przygotowując koncert, musieliśmy pokonać piętrzące się trudności, kilkakrotnie stawaliśmy na krawędzi artystycznego niebytu w postaci rozwiązania zespołu. Jednak o wiele częściej dane nam było cieszyć się i cieszyć innych wykonywaniem muzyki – tak przez nas ukochanej sztuki, za sprawą ktorej zdobyliśmy serca kilku pokoleń melomanow. Podczas artystycznych podroży zwiedziliśmy sporo wspaniałych miejsc, koncertowaliśmy w znakomitych salach, poznaliśmy wiele osobistości otaczającego nas świata.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]