Wybierz region

Wybierz miasto

  Podziemny Percival

  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO
  Zabrze, ul. 3 Maja/93, +48 32 271 40 77

  21:00 Piątek, 27 stycznia

  • 40zł

  Koncerty zespołu Percival to wartka, dźwiękowa podroż w czasie, po ziemiach zamieszkanych przez plemiona Słowian. Percival to wynik fascynacji historią i archeologią doświadczalną, zaangażowania w ruch odtworcow historii oraz chęci propagowania słowiańskich korzeni a także przedchrześcijańskich tradycji ludow mieszkających w basenie Morza Bałtyckiego. Jest ona częścią, a zarazem podprojektem zespołu Percival Schuttenbach skupiającego wiele wątkow naszej działalności.

  Percival swoją muzyką, na ktorą składają się utwory ludowe, a także kompozycje zespołu, przekazuje klimat i atmosferę wczesnego średniowiecza, przenosi słuchacza w świat naszych przodkow. Nasza dzialalność ma przede wszystkim na celu zbudowanie odpowiedniego tła dla pokazow historycznych, warsztatow archeologii eksperymentalnej, spotkań fascynatow. Choć nie mamy ambicji naukowych - nasz projekt jest raczej natury artystycznej i nie zajmujemy sie ścisłą rekonstrukcją muzyki tamtych czasow (co jest zreszta niezwykle trudne) - to swoją muzykę tworzymy głownie w oparciu o wiedzę o używanych wowczas instrumentach i wynikajacych z niej przemyśleniach przy wykorzystaniu naszego doświadczenia muzycznego. Opieramy się na dostępnych nam zrodłach i przychylnych radach fachowcow - historykow i archeologow. Co ważne, używamy też instrumentow będących rekonstrukcją lub repliką instrumentow, ktore istniały w tamtych czasach. Opieramy się także na jak najstarszych, zachowanych słowiańskich pieśniach, ktore często noszą w sobie ziarno prawdy o czasach, ktore odtwarzamy. Wykorzystujemy poezję rodzimowierczą, podania, legendy, bajki.

  Kopalnia Guido, Poziom 320m
  Piątek, 27 stycznia 2017
  START godz. 21:00,

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST