Wybierz region

Wybierz miasto

  Oberschlesien

  Klub CK Wiatrak
  Zabrze, ul. Wolności/395, +48 88 042 41 28

  20:00 Sobota, 12 grudnia

  support: Pull The Wire Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Rożanka.
  W 2008 roku Marcel podejmuje wspołpracę z wokalistą Michałem Stawińskim i powołują do życia zespoł Oberschlesien.
  Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą.
  W 2012 roku zespoł dostaje się do finału "Must Be The Music" i zajmuje 2 miejsce. Zespoł zaczyna koncertować - ponad 100 zagranych koncertow spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności.
  6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta ?Oberschlesien I? promocyjnie wsparta ogolnopolską trasą koncertową. Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mowią:
  "pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/tworczością przybliżamy przekazane nam wartości i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi."
  W kwietniu 2015 ukazała się druga płyta zespołu - "Oberschlesien II" To połączenie mocnego, metalowego brzmienia z tekstami w gwarze śląskiej, na ktorym znajdują się m.in. utwory ?Krol Olch? oraz ?To nie sen?.
  Zespoł Pull The Wire to grupa kumpli z Żyrardowa dzielących ze sobą wspolną pasję, jaką jest muzyka. Nasze granie daje wysokoenergetyczną, niestabilną mieszankę punk rocka i pokrewnych gatunkow muzycznych, połączonych z nieokrzesanym ogniem na scenie. W zetknięciu z widownią zwykle dochodzi do eksplozji. Zespoł był już laureatem kilku konkursow i festiwali, z czego największym osiągnięciem była wygrana w eliminacjach i
  występ na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2015.
  Obecnie gniemy blachy, zrywamy struny gitarowe i głosowe aby dać Wam tyle, ile jesteśmy w stanie z siebie wycisnąć.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST