Wybierz region

Wybierz miasto

  Norma z Gran Teatre de Liceu w Barcelonie

  Multikino Zabrze
  Zabrze, ul. Gdańska/18, +48 32 791 14 10

  18:00 - 21:06 Czwartek, 25 czerwca

  • 40zł

  Norma na Wielkim Ekranie w Multikinie już 25 czerwca w 17 kinach w Polsce. Widzowie kin sieci Multikino będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia retransmisji nagrania zrealizowanego w styczniu 2015 roku w Gran Teatre de Liceu w Barcelonie. W roli tytułowej zobaczymy Sondrę Radvanovsky.

  Norma - dwuaktowa opera tragiczna z tekstem Felice Romaniego i muzyką Vincenza Belliniego. Akcja opery dzieje się w czasie podboju Galii przez Rzymian i opowiada
  o tragicznych dziejach miłości kapłanki druidow do rzymskiego konsula Polliona. Akcji jest tutaj raczej niewiele, dużo natomiast pięknych, ale trudnych arii, wspaniałych duetow
  i potężnych scen zbiorowych. Dzieło Belliniego stanowi szczytowe osiągnięcie romantycznego bel canta. Bellini to autor jednych z najpiękniejszych i najsłodszych melodii w dziejach opery. Jego najpopularniejszą kompozycja pochodzi właśnie z Normy - to modlitwa tytułowej bohaterki.

  Opery Belliniego rzadko pojawiają się na scenie. A to dlatego, iż ow XIX - wieczny, włoski kompozytor komponował dla konkretnych śpiewakow, a wspołpracował z największymi sławami tamtego okresu, o niezwykłej, obecnie niespotykanej sprawności wokalnej. Dlatego dziś często dokonuje się w jego partyturach drobnych retuszy, tak, by i wspołcześni widzowie mogli zachwycać się tą muzyką. Światowa prapremiera odbyła się 26 grudnia 1831 roku w Mediolanie na deskach La Scali. Opera odniosła wielki sukces.
  W Polsce opera miała swoją premierę w Warszawie w 1835 roku i rownież bardzo się spodobała.

  Opera w dwoch aktach śpiewana po włosku.

  Produkcja:
  Dyrygent - Renato Palumbo
  Reżyser sceny - Kevin Newbury
  Scenogrania - David Korins
  Kostiumy - Jessica Jahn
  Oświetlenie - D. M. Wood

  Obsada:
  Norma - Sondra Radvanovsky
  Pollio - Gregory Kunde
  Orowist - Raymond Aceto
  Adalgiza - Ekaterina Gubanova
  Klotylda - Anna Puche
  Flawiusz - Francisco Vas

  Nagranie zrealizowane w Gran Teatre de Liceu w styczniu 2015 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa