Wybierz region

Wybierz miasto

  Mela Koteluk

  Dom Muzyki i Tańca
  Zabrze, ul. Gen. Charlesa De Gaulle'a/17, +48 32 271 56 41

  19:00 Niedziela, 7 lutego

  Mela Koteluk zadebiutowała w 2012 roku albumem “Spadochron”, ktory odniosł duży komercyjny sukces i zyskał status “Platynowej Płyty”. Album zawiera dwanaście autorskich kompozycji, ktore stanowią połączenie popu i brzmień o charakterze alternatywnym. Całość tworzy historię opowiedzianą w bezpretensjonalny sposob, łączący klimat lirycznopoetycki z przestrzenią rockową. Za debiutancką płytę Mela otrzymała dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Album Roku i Debiut Roku.
  W 2014 roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: „Migracje”. Album promują cztery single: Fastrygi”, „Żurawie origami” i „Tragikomedia”. Każdy z utworow bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołowce Listy Przebojow Programu 3. „Migracje” to zbior niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstow. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, ktorego nie sposob pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.
  Koncerty to bardzo ważna przestrzeń dla Meli w komunikacji z fanami. Zdążyła już wystąpić zarowno w wielu klubach w całej Polsce, jak i na prestiżowych festiwalach: Open’er Festival, Coke Festival, Jarocin Festival czy Spring Break. W tym roku Mela dołączyła do składu Męskie Granie Orkiestra i zagrała na wszystkich odsłonach tej letniej trasy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa