Wybierz region

Wybierz miasto

  Kino na obcasach: Carte Blanche

  Multikino Zabrze
  Zabrze, ul. Gdańska/18, +48 32 791 14 10

  20:00 Wtorek, 27 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Kolejna odsłona cyklu „Kino na obcasach” w Multikinie z filmem „Carte Blanche”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, ktory – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniow do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Styczniowe Kino na Obcasach już 27 stycznia w wybranych kinach sieci Multikino.

  Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniow nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniow do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i probuje pomoc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), ktora ukrywa swoj własny sekret.

  Andrzej Chyra przed rozpoczęciem zdjęć do filmu powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrocić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach