Wybierz region

Wybierz miasto

  Jaskółka

  Kino Roma w Zabrzu
  Zabrze, ul. Padlewskiego Z./4, +48 32 271 62 91

  20:00 Niedziela, 25 września

  • Brak informacji o cenie

  Pierwsza połowa lat 70. ubiegłego wieku. Siermiężne oblicze PRL-u staje się coraz bardziej „cywilizowane”. Na drogach pojawia się więcej zagranicznych aut, a w wielu domach ogląda się już telewizję w kolorze. W 1973 roku nagrodę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymuje Stan Borys za „Jaskołkę uwięzioną”.
  Wydarzenie to ogląda i komentuje cała Polska. Także rodzina Jaskołkow. Ten wieczor jednak odciśnie się na życiu dziewięcioletniej dziewczynki także z innego powodu... Wielkanoc roku 2000. Agnieszka wraz z coreczką odwiedza rodzinny dom, z ktorego uciekła przed piętnastu laty. Czy spotkanie z ojcem przyniesie pojednanie i „zatarcie” niegdysiejszych zdarzeń? Film inspirowany historią prawdziwą, opisaną w prasowym reportażu, poświęconym kobiecie, ktora po blisko trzydziestu latach przypomniała sobie dawno wyparte tragiczne wydarzenia z własnego dzieciństwa. Drugi w historii łodzkiej Szkoły Filmowej - po „Rysopisie” (1964) Jerzego Skolimowskiego - pełnometrażowy film dyplomowy.

  Czas trwania:
  73
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Bartosz Warwas
  Scenariusz:
  Bartosz Warwas, Marcin Włodarski, Ewa Kustusz
  Obsada:
  Ewa Kustusz, Marcin Włodarski, Barbara Dembińska, Michał Staszczak, Bronisław Wrocławski, Dorota Kiełkowicz, Tomasz Kubiatowicz, Bogusław Suszka
  Muzyka:
  Rafał Nowak
  Data premiery:
  2014-05-16
  Kraj produkcji:
  Polska
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]