Wybierz region

Wybierz miasto

  IV Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu - dzień 4

  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO
  Zabrze, ul. 3 Maja/93, +48 32 271 40 77

  19:00 Sobota, 24 września

  • 50zł

  OPERA POD ZIEMIĄ - POLSKA PREMIERA

  Gregorij Frid – „ANNE FRANK"– opera w dwoch aktach

  Przedstawienia:
  21, 22 i 24 IX 2016

  WYKONAWCY:
  W roli Anne Frank: Anna Maistriau

  Reżyseria: Rebekah Rota
  Kierownictwo muzyczne: Jurek Dybał
  Orkiestra: Międzynarodowy Ensemble Festiwalowy

  Gregorij Frid - „Anne Frank" - monodram operowy w dwoch aktach i dwudziestu jeden scenach na sopran i orkiestrę kameralną Libretto: Grigorij Frid na podstawie książki "Dziennik Anne Frank"; tłumaczenie polskie – Dominika Dybał. Wystawienie tego wspaniałego dzieła to wydarzenie wyjątkowe na skalę kraju, gdyż opera „Dziennik Anne Frank" wystawiana w Polsce nigdy nie była. Na potrzeby IV edycji festiwalu zostało przetłumaczone na język polski libretto opery napisane przez kompozytora ściśle na podstawie pamiętnika Anne Frank.

  Podczas II Wojny Światowej, Anne Frank – 13-letnia Żydowska dziewczynka – ukrywała się na strychu budynku biura swego ojca w Amsterdamie od roku 1942 do 1944. Miejsce to dzieliła ze swą rodziną i czteroma innymi osobami. Przez cały czas ukrywania się pisała dziennik – prezent od rodzicow na 13. urodziny. Notowała w nim życie codzienne – dzieliła z nim przyjemności, kłotnie, nadzieje i lęki. Po 25 miesiącach jej kryjowka została wydana, a jej mieszkańcy wysłani do obozow koncentracyjnych. Dziewięć miesięcy poźniej Anne Frank zmarła na tyfus w obozie
  Bergen-Belsen. Jedynym członkiem rodziny, ktory przeżył był jej ojciec, ktory poźniej postanowił wydać jej dziennik drukiem i skoncentrować swe życie wokoł propagowania pamięci swej corki i Holocaustu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]